Nejnovější zprávy: Audina vzplála jako pochodeň, hasily ji dvě jednotky Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

Gastronomie

Nejkrásnější předzahrádky: CO KAFE v Dolních Vítkovicích

​Zahrádka kavárny CO KAFE se nachází v unikátním prostředí Dolních Vítkovic. V nejbližší době nabídne i odpočinkovou zónu na trávě, kde budou hostům k dispozici i houpací sítě.

Foto: Jan Smekal

Dolní Vítkovice jsou nejnavštěvovanějším místem v České republice (pokud bychom v seznamu míst nezapočítávali pražské památky). V areálu je neustále živo nejenom díky turistům.

Každoročně se tady koná řada kulturních i sportovních akcí. V létě festivaly Beats for Love a Colours of Ostrava, v zimě zase City cross sprint, kdy se pod vysokými pecemi prohánějí běžkaři na lyžích.

Ten, kdo by si chtěl v Dolních Vítkovicích na chvíli odpočinout a občerstvit se, může využít příjemné kavárny CO KAFE, která v létě nabízí i možnost sednout si na venkovní zahrádku.

„Důvodů, proč jsme zahrádku otevřeli, je více. Tím hlavním je, že lidé v letních měsících rádi sedí právě na zahrádkách. Dalším z důvodů je i to, že jsme chtěli využít tento prostor na zahrádku s možnou vidinou zastřešení v podobě zimní zahrady na zimu a tím pádem i zvětšení kapacity po celý rok,“ uvedl Richard Mauler, spolumajitel CO KAFE.

„V letních měsících taky budeme pořádat spoustu akcí na zahrádce - jógu, grilování, různé tematické večery - je toho hodně, co se na tak velké zahrádce dá dělat. Jsem moc rád, že se nám takovou zahrádku podařilo vybudovat,“ pokračoval.

Velikou výhodou zahrádky CO KAFE v Dolních Vítkovicích je stinné prostředí na celé její ploše, a to od 12 hodin, kdy slunce zajde za budovu.

„Zahrádka je pak určitě výjimečná prostředím, ve kterém se nachází. Vždyť Dolní Vítkovice jsou ojedinělou technickou památkou, kterou jezdí obdivovat lidé z celé republiky i ze zahraničí,“ poznamenal Mauler.

Zahrádka má momentálně kapacitu asi 100 míst, ale majitelé kavárny mají v plánu ji rozšířit na travnatou plochu, kde by rádi umístili houpací sítě a další věci, díky kterým vybudují odpočinkovou část.

„V současnosti plánujeme vybudování ohniště a grilovací části, dále potom odpočinkovou část na trávě a pokud vše půjde dobře, tak na podzim část zahrádky zastřešíme,“ nastínil Mauler nejbližší plány.

A kteří lidé zahrádku kavárny CO KAFE využívají nejvíce? „Máme opravdu širokou škálu zákazníků, za což jsem velmi rád. Ráno chodí lidé na manažerské snídaně, během dne maminky s kočárky, odpoledne studenti a rodiny s dětmi. Je to pestré, a to mě velmi baví,“ řekl Mauler.