Proměny kraje
25/04/2022 Petr Sobol

Nejlepší weby mají v kraji Bohumín a Zbyslavice. Jsou ve finále Zlatého erbu

Soutěž hodnotí, jak si města a obce vedou v elektronickém světě. Letos se koná již 24. ročník, výsledky celostátního kola budou zveřejněny 16. května na konferenci v Hradci Králové.

„Málokdo si už dokáže představit život bez výhod, které nám dává elektronizace. Jedním z benefitů je například komunikace nebo poskytování informací. Považuji za velmi důležité, aby města a obce se svými občany aktivně komunikovaly, informovaly je o aktuálním dění v obci a nabízely jim nejrůznější aplikace, tipy nebo odkazy. Obecní a městské weby nám tak například pomáhají během kotlíkových dotací, které jsou nesmírně důležité právě v našem kraji potýkajícím se s čistotou ovzduší. Jsem rád, že se obce do soutěže Zlatý erb hlásí. Soutěž je motivací a důkazem, že je stále co zlepšovat,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který předal ceny vítězům krajského kola.

Krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí vyhlásil Moravskoslezský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč. Vítězové každé kategorie postupují do celostátního kola, které se uskuteční na konferenci v Hradci Králové v 16. května 2022.

Oficiální záštitu soutěži poskytl Ivan Bartoš, místopředseda vlády ČR pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj a Svaz měst a obcí ČR.

Sdílejte článek