Nejnovější zprávy: Příběh 120 let staré vraždy: Matka ubila dceru alkoholičku Na Jablunkovsku hořela chata. Policie našla na místě lidské ostatky

Společnost

Nemám rád lidi a chci do vězení, řekl muž, který vyhrožoval v pátek bombou v Karolině

Policie už má pachatele šíření poplašné zprávy, který v pátek 1. července odpoledne telefonoval, že v nákupním centru Nová Karolina je uložena bomba.

Magazín PATRIOT o páteční události informoval přímo z místa, neboť redaktor byl jedním z lidí, kteří museli Karolinu urychleně opustit.

„Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 32letého muže pro trestný čin šíření poplašné zprávy. Vzhledem k faktu, že za identický trestný čin byl odsouzen a trest již vykonal, hrozí mu nyní další trest odnětí svobody až na pět let,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Muž je podezřelý, že v pátek odpoledne oznámil na tísňovou linku uložení nástražného výbušného systému v obchodním centru v Ostravě. Z nákupního střediska byli evakuováni nakupující i zaměstnanci.

„Desítky policistů, služební kynologové se psy, pak realizovali prohlídku předmětného centra. Podezřelý byl zadržen ještě týž den, kdy měl učinit uvedené oznámení. Orientační dechová zkouška muže byla pozitivní na alkohol. Zakročující hlídce muž sdělil, že nemá rád lidi a chce do vězení. Jako obviněný využil svého práva a k věci nevypovídal,“ dodala mluvčí.

Podezřelý byl nejprve umístěn k vystřízlivění, výslech bylo možno konat v době, kdy nebyl ovlivněn alkoholem. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání obviněného.

Muž byl rozsudky soudu odsouzen opakovaně pro přečiny šíření poplašné zprávy. Trest odnětí svobody vykonal v březnu roku 2016, i přes uvedené měl opět na tísňovou linku oznámit uložení nástražného systému.

Policejní komisař podal podnět ke vzetí obviněného do vazby a soud návrhu vyhověl. Muž byl odsouzen za trestný čin šíření poplašné zprávy (konkrétněji oznámení uložení výbušného systému v provozovnách na Stodolní ulici). K předmětnému skutku došlo v závěru roku 2014 v Ostravě a z provozoven byly evakuovány tehdy rovněž stovky lidí.