Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Společnost

Nevíte kam s dýněmi? Doneste je do zoo, sežerou je opice

Máte příliš velkou úrodu dýní, na další kompoty už nemáte místo a velké plody vám zabírají půl zahrady? Ostravská zoologická zahrada vyzvala pěstitele, aby jí přebytky darovali.

„Obracíme na pěstitele a zahrádkáře, kterým se letos i přes velké sucho urodilo nebývalé množství dýní a nevědí co s nimi. Ostravská zoologická zahrada ráda přijme jejich přebytky, jež opět poslouží k výzdobě areálu při listopadovém lampionovém průvodu a následně jako krmivo pro zvířata.,“ uvedla mluvčí zoologické zahrada Šárka Nováková.

V sobotu 7. listopadu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční oslavy svátku Halloween spojené s dlabáním dýní. Dýně se budou dlabat během dne a navečer jimi bude vyzdoben areál zoo, kudy se po setmění bude ubírat lampionový průvod.

„Obracíme se proto na zahrádkáře a pěstitele zeleniny, zdali by nám své přebytky neposkytli. Po akci budou dýně využity jako doplněk krmení některým zvířatům, např. opicím, prasatům či medvědům. Děkujeme!“ dodala Šárka Nováková.