Nejnovější zprávy: ​V roce 2020 investují SmVaK Ostrava do infrastruktury rekordních 683 milionů Budoucí inženýři mají v areálu VŠB-TUO nové špičkové laboratoře

Politika

NEZÁVISLÉ v kraji i nadále povede Martin Polášek

Starosta Těrlicka Martin Polášek obhájil pozici předsedy krajského sdružení v Moravskoslezském kraji. Místopředsedou hnutí v dalších dvou letech bude pedagog Miroslav Chlubna. Do vedení krajského sdružení byli jako členové krajské rady NEZÁVISLÝCH zvoleni starostka Mariánských Hor a Hulvák Liana Janáčková a místostarosta Patrik Hujdus, kteří jsou oba současně členy republikové rady hnutí.

Ostravský sněm zvolil i celorepublikové vedení – v čele bude i nadále stát jeho dosavadní předseda František Zwyrtek, místopředsedou byl zvolen Martin Polášek, který tuto funkci také zastával i v minulém období.

„Vážím si toho, že účastníci krajského sněmu vyjádřili podporu současnému vedení. Už tři roky jsme součástí krajského zastupitelstva, zástupci NEZÁVISLÝCH jsou aktivní v odborných výborech a komisích, zapojujeme se do projektů, které Moravskoslezskému kraji přináší užitek, a máme zájem v tom i nadále pokračovat,“ řekl předseda krajského sdružení Martin Polášek.

Krajský sněm politického hnutí NEZÁVISLÍ se v Ostravě věnoval i nadcházejícím senátním a krajským volbám. Účastníci sněmu rozhodli, že kandidátkou hnutí na senátorku bude Liana Janáčková a také odsouhlasili pravidla, podle kterých sestaví kandidátní listinu do krajských voleb v roce 2016.

„Základní parametry jsou již známé. NEZÁVISLÉ v krajských volbách povede Liana Janáčková a  na druhém místě bude starosta Těrlicka Martin Polášek. V první desítce kandidátů se objeví i všichni naši další současní krajští zastupitelé, protože členové hnutí jim na základě jejich dosavadního působení v zastupitelstvu kraje vyjádřili podporu, a současně počítáme i se zapojením dalších regionálních osobností, kterým není osud našeho kraje lhostejný,“ dodal místostarosta Mariánských Hor a Hulvák Patrik Hujdus.

Ve volební kampani nechtějí NEZÁVISLÍ slibovat nic nereálného a zaměří se především na aktuální témata a potřeby Moravskoslezského kraje.

„Například chceme podporovat zaměstnanost, ať už v podobě lákání zahraničních investorů do kraje anebo třeba budováním průmyslových zón jako je například Barbora. Je potřeba podporovat studenty a vytvářet podmínky pro to, aby zejména mladí a vzdělaní lidé z kraje neodcházeli, ale také zajistit obyvatelům kraje dostatečné společenské vyžití. Protože krajské zastupitelstvo má i zákonodárnou moc, speciální kapitolou našeho programu bude snaha omezit ubytovny a zamezit zneužívání sociálních dávek a doplatků na bydlení, stejně tak jako bránit přílivu nelegálních migrantů do Evropské unie,“ řekla Liana Janáčková.