Nejnovější zprávy: Vesnici zakázali uspořádat den obce, tak jej udělala online Kam dnes na oběd? Na steak nebo burger do Ilvera v Porubě

Společnost

Noční kontrola na zastávce Stodolní: deset procent cestujících bez jízdenky

V noci ze čtvrtku 18. dubna na pátek 19. dubna proběhla další velká noční akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO).

Ilustrační foto: DPO

Akce byla zaměřena především na noční spoje vedoucí přes zastávku Stodolní směrem dále do ostatních částí města. Asistenti zkontrolovali 598 cestujících v 22 spojích. Z přepravy vyloučili 59 osob.

Asistenti přepravy systematicky kontrolovali všechny noční spoje od 21:00 h do 3:00 h v úsecích mezi zastávkami Důl Jindřich a Karolina.

„Jde nám především o zvýšení bezpečí a pořádku v ostravské MHD. Cestující bez platné jízdenky jsou ve většině případů právě ti, kteří nejčastěji vyvolávají konflikty nebo se dopouštějí vandalismu. Úkolem asistentů přepravy není jen vyloučit černé pasažéry z přepravy. Jsou zde také pro ty cestující, kteří potřebují pomoci nebo poradit,“ vysvětluje generální ředitel DPO Daniel Morys.

Během akce nedošlo k žádnému mimořádnému případu vyžadujícímu zásah policie.

Podobnými akcemi dává DPO pravidelně najevo, že boj s černými pasažéry nevzdává a naopak přitvrzuje.

Od začátku roku jsou asistenti přepravy pravidelně nasazování i v nočních spojích a stále častěji se budou opakovat akce ve spolupráci jak s policií a běžnou přepravní kontrolou.