Nejnovější zprávy: ​Dock otevírá nové bistro. Originální koncept nabídne eko-fastfood i zmrzlinu Třebovická ulice v Ostravě se bude opravovat, autobusy pojedou jinak

Společnost

Noční požár v Třinci. Škoda téměř za milion, popálená žena bojovala o život

V noci z pondělí na úterý vypukl v jednom z domů v Třinci požár. Žena, která v domě právě byla, utrpěla rozsáhlé popáleniny.

Foto: se souhlasem Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje

Záchranáři přijali prvotní informaci o události krátce před druhou hodinou ranní. Na místě ošetřovali jednašedesátiletou ženu, která se v domě, kde hořelo, nacházela.

Žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, zasahující lékař však zjistil, že utrpěla rozsáhlé popáleniny na více částech těla. „Zasažena byla hlava, dýchací cesty, horní a dolní končetiny, i trup. Stav pacientky byl život ohrožující,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Posádka musela ženu uvést do umělého spánku, zajistit její dýchací cesty intubací a převést na přístrojem řízenou ventilaci. „Záchranáři ošetřili popálené plochy a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Poté byla žena transportována do popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava,“ dodal Humpl.

Přesná příčina vzniku požáru je stále v šetření, výše škody byla předběžně vyčíslena na 980 tisíc korun.