Společnost
26/06/2017 Jaroslav Baďura

Nová expozice Muzea záhad v Ostravě je plná tajemství

Více než 100 světových i českých záhad, ale i pátrání po neznámých zvířatech a předměty, které spisovatel, záhadolog a scenárista Arnošt Vašíček přivezl ze svých cest.

Taková je rozšířená expozice Muzea záhad, která byla otevřena ve sklepeních Slezskoostravského hradu na počátku letošního června.

Expozice je rozdělena do mnoha kapitol. „Například na Pravěké rébusy, Opičí lidé, Krvavá Chupacabra, Vesmírné přízraky, Prokleté poklady, Neuvěřitelný člověk, Tajemní trpaslíci, Kříženci a mutanti, Po stopách upírů,“ uvedla marketingová manažerka společnosti Ostravské výstavy Radka Vrublová.

Jak dlouho už původní muzeum záhad funguje?
Původní muzeum bylo otevřeno v červenci v roce 2015.

Proč jste se rozhodli muzeum rozšířit?
Chtěli jsme hrad oživit něčím novým, aby nebyl konzervativní a stereotypní. Zrušila se výstava ježibab, zredukoval se počet akvárií,  následně jsme  přestěhovali Templáře  a Čertí školu.

Jak náročná byla přestavba a jak dlouho trvala?
Rekonstrukce byla poměrně náročná. Základní myšlenkou bylo propojit všechny expozice tak, aby vzájemně na sebe navazovaly. Nejprve se zlikvidovaly stávající expozice, poté se probouraly příčky. Rekonstrukce trvala necelé tři měsíce.

Kdo je autorem skulptur a soch?
Autorkou skulptur a soch je výtvarnice Šárka Drašnarová, se kterou nás pojí  dlouhodobá a osvědčená spolupráce.  Máme od ní expozici Čertí školy a Permoníky. Ztvárnění pralesa a zeleně realizovala firma DEKFLOR.

Pro koho je nová expozice určena?
Expozice Muzeum záhad je určena primárně pro rodiny s dětmi, avšak na své si přijdou i ti, kteří mají rádi záhady  a taje našeho světa.

Sdílejte článek