Společnost
18/03/2016 Jaroslav Baďura

Novinka na drogovém trhu: extáze jako kostičky stavebnice Lego

Novojičínští policisté zadrželi při pronásledování ujíždějicího auta ženu, která u sebe skrývala drogy. Policie u ní našla pervitin a také extázi v podobě kostiček známé stavebnice Lego.

„Během několika dní zadrželi novojičínští policisté ženu a tři muže, kteří převáželi v autech drogy. Jedna ze zadržených je 25letá žena pocházející z Bartošovic. Tu novojičínští policisté kontrolovali coby spolujezdkyni v ujíždějícím vozidle,“ popsal začátek akce novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes.

Po dostižení a provedené kontrole osádky vozidla se žena snažila převážený pervitin a extázi skrýt. „Uvedla, že převážené drogy (více jak 10 gramů pervitinu a několik tablet extází ve tvaru kostiček stavebnice), jsou pouze pro její potřebu. Nalezené drogy včetně finanční hotovosti (přes 100 tisíc korun) jí byly vyšetřujícím policistou zadrženy. V minulosti již byla pro drogové delikty trestně stíhaná,“ uvedl Petr Gřes.

Další osádka kontrolovaného vozidla skončila po zadržení v policejních celách. Tentokrát se jednalo o tři muže ve věku 26 až 31 let z Kopřivnice, Bílovce a Veřovic. Novojičínští policisté je zadrželi při silniční kontrole v Mořkově.

„Uvnitř vozu i při sobě měli několik gramů marihuany a pervitinu a větší obnos financí. Mimo těchto zajištěných věcí také části zařízení a různé chemikálie používané pro jejich výrobu,“ řekl mluvčí.

Kriminalisté zahájili v obou případech úkony trestního řízení s podezřením z trestných činů, přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Oba případy jsou nadále ve stádiu vyšetřování.

 

Sdílejte článek