Nejnovější zprávy: Petra Kvitová se ve Fulneku dočkala kavárny. Má wimbledonský dort i originální název Poruba se letos podruhé představí doma. Ve středu přivítá rozjetou Třebíč

Regiony

Nový Jičín prodá stavební parcely v elektronické aukci

​Novojičínská radnice připravuje nabídkové řízení na prodej zbývajících devíti stavebních parcel v lokalitě Za Školou v místní části Žilina.

Lokalita Za Školou. Foto: Město Nový Jičín

Tyto pozemky pro výstavbu rodinných domů se budou prodávat v elektronické aukci, jejíž podmínky bude 31. března schvalovat rada města. Následně budou zveřejněny na úřední desce.

E-aukce by měly proběhnout 12. a 13. května 2021. Podmínky nabídkového řízení a regulativy pro výstavbu rodinných domů budou s drobnými úpravami stejné jako v prvním nabídkovém řízení.

"Do elektronické aukce se může přihlásit každý, kdo nejpozději sedm dní před jejím konáním zašle na účet úřadu jistinu ve výši 60 tisíc korun a nemá vůči městu dluhy. Účastníkům výběrového řízení, kteří splnili požadované podmínky, bude zaslaná výzva k účasti v soutěži s kontaktem na administrátora a odkazem na přesnou internetovou adresu e-aukce," popsal místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

V nabídce elektronické soutěže je devět pozemků o rozloze od 751 metrů čtverečních až po téměř dva tisíce metry čtvereční. Vyhlašovací ceny se pohybují od přibližně 1,2 milionu korun až po téměř 3,3 milionu korun.

"Minimální zvýšení nabídnuté ceny pro jednotlivá podání účastníka v průběhu elektronické aukce bude pět tisíc korun. O vítězi rozhodne nejvyšší nabídnutá suma," doplnil místostarosta.

Město Nový Jičín připravilo v lokalitě Za školou 23 pozemků pro výstavbu rodinných domů. Na své náklady k nim přivede i sítě. V těchto dnech probíhá výběr zhotovitele stavby.

"V řádech týdnů se tam začne budovat místní komunikace, chodníková tělesa, parkovací plochy, veřejné osvětlení, kanalizace a vodovod. V budoucnu plánujeme i zeleň, hřiště a parčík," řekl starosta města Stanislav Kopecký.

Prodej prvních 14 parcel v této části města schválili zastupitelé v polovině března letošního roku. Nyní radnice nabídne zbývajících devět, u kterých v prvním kole nabídkového řízení nebyl určen vítěz nebo se o ně nikdo nepřihlásil.