Auto
12/02/2020 Jan Kubečka

​Nový Land Rover Defender se ukázal na exkluzivní premiéře v Ostravě

Land Rover Defender je pojem, který mezi fanoušky terénních vozů není třeba dlouze představovat.

Historie sahá až do roku 1948, kdy Land Rover začal po 2. sv. válce vyrábět off-roady známé pod označením „Series“. V letech 1948 – 1980 vznikly série I, II, III. V roce 1983 Land Rover představil na základech Série III terénní automobil s dnes již ikonickým názvem Defender, který vešel v platnost v roce 1990.

Off-roadová legenda je známá svou spolehlivostí a unikátní schopností projet takřka jakýmkoliv terénem. Automobil není oblíben jenom mezi britskými farmáři, pro které byl původní model určen.

Defender si oblíbili milovníci dobrodružství a záchranné složky na celém světě. V roce 2016 kvůli emisním limitům a přísnějším bezpečnostním předpisům byla výroba Defenderu ukončena. Zdálo se, že legenda zůstane v zapomnění a pokryje ji prach minulosti.

V září roku 2019 se světu představil nástupce. Land Rover Defender vstal z popela. Modelový rok 2020 je úplně jiný, než všechny předešlé, zároveň si zachovává původního ducha nekompromisního stroje do těžkého terénu.

Nový model vstoupil v retro hávu do 21.století. Neplní jen roli pracovního stroje, ale stává se ikonickým doplňkem majitele. Zcela nový design neopomíjí detaily odkazujicí na 70 let tradice.

V interiéru najdete nejmodernější technologie a dotknete se kvalitní kůže, přiznané zůstávají spoje karoserie a prvků interiérů, nic se tady nemaskuje. V jádru je nový Defender ale stále off-road, na který se můžete spolehnout i v nejtěžších podmínkách. O dostatek výkonu nejen v terénu se starají naftové a benzínové motory v několika výkonových specifikacích.

Ostravský dealer vozů Jaguar a Land Rover, společnost Best of British Cars, oficiálně představil nový vůz již v říjnu loňského roku na galavečeru spojeného s oslavou 10 let společnosti, v únoru 2020 přišel čas na ryze individuální prohlídky.

Defender svou novou tváří zaujal a zákazníci se nemohou dočkat na první testovací jízdy, které proběhnou v polovině května na polygonu v Kopřivnici.

Pokud budete mít zájem si nového Defendera a další vozy z portfolia Jaguar Land Rover také vyzkoušet, máme pro vás dobrou zprávu – čtenáři Magazínu PATRIOT budou mít možnost se akce rovněž zúčastnit.

Neváhejte nám svůj zájem potvrdit na emailu info@patriotmagazin.cz.

Sdílejte článek