Nejnovější zprávy: Tato hrůza už je minulostí. Obří skládka konečně mizí z Muglinovské ulice Punč bar na Masarykově náměstí baví Ostravu. Nabízí nápoje i luxusní výhled

Gastronomie

​Nový podnik v centru Ostravy: coffee bar Či ja vim

V průběhu léta kavárenskou scénu v centru Ostravy doplnil coffee bar Či ja vim.

Foto: Jan Kubečka

Podnik je umístěný v samotném srdci Ostravy na ulici Čs. Legií. Z rušné ulice vstoupíte do klidného prostoru plného květin a starých obrazů.

Název kavárny vznikl zcela náhodou, když se přátelé a kamarádi pořád dokola ptali mladé majitelky Kristýny Schreiberové, jak se vlastně její nový podnik bude jmenovat. Kristýna jednou na dotaz odpověděla ostravsky a rázně: „Či ja vim?!“. A jméno coffee baru bylo na světě.

Majitelka kavárny má vystudovanou Janáčkovu konzervatoř, ale dlouhou dobu stála za barem ve známém ostravském podniku Stará aréna. Práce ji však přestala naplňovat a zatoužila dělat věci po svém, ve vlastní kavárně.

V Či ja vim se prolínají dvě Kristýniny vášně. Těmi jsou květiny a káva. Koncept podniku spojuje dohromady kavárnu a útulný bar, který funguje až do pozdních večerních hodin.

Kávu do podniku dodává mladá brněnská pražírna Rebelbean, která svou nabídku kávy pravidelně obměňuje. V coffee baru se proto můžete těšit na pestrou nabídku různých odrůd kávy.

V době návštěvy byla na mlýnku středně pražená Ethiopie. Káva je od Rebelbean objednávána i několikrát týdně, vždy podle aktuální potřeby tak, aby byla vždy čerstvě upražená.

Večer se kavárna přirozeně promění na bar s pestrou nabídkou drinků a vína.

Po celý den je připraven k zakousnutí malý snack v podobě pomazánek a sendvičů. Pokud chcete zahnat žízeň nebo si pochutnat na něčem jiném než na kávě, jsou pro vás připraveny domácí limonády ze sezónního ovoce. Letním hitem je momentálně bio melounová limča.

Do budoucna chce Kristýna rozšířit nabídku jídel o malé dezerty a sladké pochutiny. Nabídka je velice variabilní a mění se dle aktuálně dostupných surovin a nápadů majitelky. Na podzim doplní nabídku horké domácí džusy ze švestek a dalšího ovoce typického pro toto roční období

V brzké době jsou v plánu mimo jiné autorská čtení a občasné hudební akce.

Coffee bar funguje v současnosti ve zkušebním provozu, informace o aktuální otevírací době naleznete na FB profilu kavárny.

Fotogalerie