Gastronomie
14/12/2018 Jan Kubečka

Nový podnik v Ostravě s neobvyklým konceptem: Hunter Coffee & Saloon

​Ostravské centrum se může pochlubit novým podnikem, který svým konceptem nemá v metropoli konkurenci.

Originální „concept store“ spojil dohromady dva na první pohled odlišné světy. Za nenápadným vchodem v Zahradní ulici, na místě bývalé provozovny známého klubu Garáž vznikla kavárna s butikem nabízející luxusními obojky a doplňky pro pejsky.

Nápad vznikl v hlavě úspěšné ostravské podnikatelky Jana Šedové a její sestry Lenky.

Hovoří Jana Šedová: „Já jsem byla doma vždy hostitelka. Máme také chovatelskou stanici, proto Hunter. Všichni chovatelé k nám chodili na návštěvy a najednou nám byl byt malý.“

Motivací byla i změna pracovního prostředí, po několika letech strávených v kanceláři. Sestra paní Jany Lenka se vrátila po sedmi letech z Nového Zélandu, kde pracovala v gastronomii a řídí podnik jako manažerka provozovny.

Design prostoru nese signifikanci ostravského Studia Stojkov, které stojí také za mimořádně povedenou vizuální podobou kavárny Pet Punk.

V prostoru kavárny Hunter pracovali s režným zdivem a podařilo se zachovat původní kameninovou podlahu. Stěnu baru zdobí velkoplošná malba. Design a kvalita zpracování dýchá z každého detailu kavárny.

Menu tvoří domácí paštiky, polévky a buchty. Jelikož jsme v kavárně, nesmíme zapomenout zmínit italskou kávu Caffé Vergnano, která protéká skrze páku kávovaru Elektra.

Není to však jen prostor kavárny, kde byly kladeny vysoké nároky na způsob zpracování a design.

Kavárnu doplňuje „concept store“ německé značky Hunter, která si mezi chovateli psů získala prestiž ručně vyráběnými koženými obojky a doplňky pro pejsky.

Sdílejte článek