Byznys
05/09/2016 Jaroslav Baďura

Nový vodojem v Milíkově pomůže obcím na Jablunkovsku

V pondělí 29. srpna byl slavnostně otevřen a uveden do provozu nový vodojem v obci Milíkov na Jablunkovsku. Ten je součástí stavby za zhruba 50 milionů korun, díky níž jsou města a obce v oblasti nově připojeny na páteřní distribuční systém dodávek pitné vody - Ostravský oblastní vodovod a centrální zdroje pitné vody (údolní nádrže Morávka, Šance a Kružberk).

„Díky realizaci tohoto projektu získá přístup k dostatečné kapacitě pitné vody zhruba 13 tisíc lidí v nejvýchodnější částí republiky, kteří standardně používají ve vodovodní síti společnosti SmVaK vodu z místních podzemních a povrchových beskydských zdrojů,“ uvedl mluvčí společnosti SmVaK Marek Síbrt.

„Tyto zdroje však v období nedostatku srážek vykazují nedostatečnou vydatnost a situaci je třeba řešit operativními zásahy, jako tomu v loňském horkém a suchém létě (provizorní čerpací stanice, návoz autocisternami). Díky novému systému budou v případě potřeby lidé pít nově vodu z údolní nádrže Morávka,“ uvedl mluvčí.

Mapa: SmVaK

Mapa: SmVaK

Technicky je možné v případě problémů na beskydské části systému Ostravského oblastního vodovodu (například nedostatek vody v nádržích) dopravit na Jablunkovsko vodu až z kaskády přehrad Slezské Harta a Kružberk v podhůří Jeseníků.

Sdílejte článek