Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

Byznys

​Novým generálním ředitelem Liberty Ostrava bude Pascal Genest

Novým generálním ředitelem Liberty Ostrava se od 1. prosince 2019 stane Pascal Genest.

Pascal Genest. Foto: Liberty Ostrava

Současný generální ředitel a předseda představenstva ostravské huti Ashok Patil bude ke stejnému datu jmenován do pozice ekonomického ředitele skupiny nedávno získaných evropských ocelářských podniků Liberty Steel Continental Europe.

„Jsme velmi rádi, že můžeme Pascala přivítat v Ostravě právě ve chvíli, která je pro budoucí rozvoj podniku tak zásadní. Věřím, že jeho zkušenosti a hluboká znalost celosvětového ocelářství nám pomohou dosáhnout našich cílů. Zároveň se těším na další spolupráci s Ashokem Patilem v jeho nové, strategicky významné roli," uvedl Jon Bolton, generální ředitel Liberty Steel Continental Europe.

Pascal Genest vystudoval školu polytechniky v oboru matematika a přírodní vědy, je stavební inženýr z Ecole Nationale des Ponts et Chausées a držitel titulu MBA z Harvard Business School.

Má dlouholeté zkušenosti v ocelářství na různých místech světa, z toho čtrnáct let ve vedoucích pozicích ocelářských podniků, kdy měl na starosti strategický růst i transformaci podniků.

Naposledy pracoval jako generální ředitel předního ocelářského podniku na Blízkém východě. Pascal Genest má také zkušenosti z hliníkářského průmyslu a ze sektoru privátních investorů.

„Těším se na tuto příležitost, a ještě více se těším na spolupráci s týmem, který v huti v Ostravě současný generální ředitel vytvořil, i na spolupráci se všemi klíčovými partnery. Budeme společně pracovat na tom, abychom huti zajistili dlouhodobě udržitelný rozvoj, záruku úspěšné budoucnosti,“ řekl ke jmenování Pascal Genest.

Současný generální ředitel Ashok Patil bude nově řídit ekonomiku celé skupiny Liberty Steel Continental Europe, a s generálním ředitelem skupiny Jonem Boltonem bude pracovat na dalším rozvoji a růstu nově získaných evropských ocelářských podniků.

„Období, které jsem strávil ve vedení ostravské huti, bylo nesmírně příjemné. Věřím, že současný řídicí tým bude Pascalovi maximální oporou v dalším rozvoji naší huti,“ dodal Ashok Patil.