Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Politika

Novým ředitelem Městské nemocnice Ostrava bude Petr Uhlig

Novým ředitelem Městské nemocnice Ostrava bude od 1. srpna primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení novojičínské nemocnice Petr Uhlig. Rozhodli o tom dnes radní města.

Náměstek primátora Michal Mariánek (Ostravak) řekl, že Uhlig ve funkci nahradí Josefa Grochola, který byl řízením nemocnice dočasně pověřen a před tím v ní působil jako ekonomický náměstek.

Město výběrové řízení vypsalo už v březnu, ale přihlásili se do něj jen tři uchazeči, což město nepovažovalo za dostačující.

Zvažovalo proto, že termín pro podání přihlášek prodlouží, ale nakonec se na radu právníku rozhodlo výběrové řízení vypsat znovu. Využilo i spolupráce s personální agenturou a nakonec v prvním kole vybíralo z 12 uchazečů, z nichž do dalšího kola postoupilo sedm.

Výběrová komise se pak rozhodla pro Uhliga, který podle Mariánka v nemocnici už dříve působil, má zkušenosti ze zahraničí a v minulosti vedl Vítkovickou nemocnici v Ostravě. Náměstek primátora se domnívá, že nově zvolený ředitel tak má dobrou znalost prostředí i manažerské zkušenosti.

Nemocnice se potýká s problémy. Forenzní audit zaměřený na hospodaření v letech 2011 až 2014 podle vedení města ukázal, že nemocnice dlouhodobě porušovala zákon o veřejných zakázkách. Audit odhalil i nákupy léků, zdravotnického zařízení a techniky zhruba za 700 milionů korun, na které nebyla vyhlášena soutěž.

Vedení města muselo loni v létě řešit i personální situaci v nemocnici. Část zaměstnanců se postavila proti tehdejšímu řediteli Jaroslavu Luxovi, který v nemocnici působil jen několik měsíců. Lux nakonec rezignoval a nahradil ho Grochol, který se podle Mariánka může vrátit zpět na pozici ekonomického náměstka.

Náměstek se domnívá, že nyní by se situace v nemocnici měla stabilizovat. „Chceme, aby se lékaři soustředili na léčení, vedení nemocnice na řízení nemocnice a vedení města na vytváření podmínek,“ doplnil.