Nejnovější zprávy: Mladý muž (23) zemřel při tragické srážce dvou aut ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša

Společnost

Novým ředitelem Městské policie Ostrava má být Miroslav Plaček

Novým ředitelem Městské policie Ostrava (MPO) by se měl stát Miroslav Plaček, nynější vedoucí oblasti Moravská Ostrava a Přívoz.

Ilustrační foto: ostrava.cz

Rada města Ostravy rozhodla, že doporučí ostravskému zastupitelstvu, aby Plačka pověřilo vedením městské policie. Informaci potvrdila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Zastupitelé by o novém řediteli měli rozhodovat už na středečním jednání. Funkce by se měl Plaček ujmout od 16. srpna.

"Radní města vyhlásili výběrové řízení na obsazení pozice ředitele Městské policie Ostrava, když odstupujícímu řediteli Zdeňku Harazimovi 16. srpna ze zákona zanikne jeho pověření k výkonu funkce a po vzájemné dohodě s vedením města už nebude usilovat o jeho obnovení. Ve své pozici působil více než deset let," připomněla mluvčí.

Opoziční zastupitel Lukáš Semerák (Ostravak), který se účastnil výběrového řízení na nového ředitele, dnes ČTK řekl, že podle jeho mínění městská policie nutně potřebovala impulz zvenčí.

"Primátor se rozhodl, že ten impulz v podstatě nepotřebuje, že je s prací městské policie spokojen a chce v tom pokračovat. Já si to nemyslím, na druhou stranu je to jeho volba," uvedl Semerák.

Uvítal by obdobný postup, jako když se v minulosti vyměňoval ředitel Dopravního podniku Ostrava a do vedení společnosti byl vybrán manažer zvenčí.

"Respektuji rozhodnutí primátora, byť s ním nesouhlasím. Městská policie má rezervy, potřebuje nový impulz a pan Plaček ho přinést nemůže, protože je zevnitř. Samozřejmě ho ale budu hodnotit podle výkonu, třeba na konci roku," doplnil Semerák.

Podle něj výběrová komise primátorovi doporučila jednat se dvěma kandidáty a konečný výběr nechala na jeho rozhodnutí. Semerák doplnil, že má informace o tom, že část strážníků čekala na výsledek výběrového řízení.

Domnívá se, že od městské policie tak po této volbě odejdou někteří další strážníci. Městská policie Ostrava se přitom obdobně jako jiné městské policie potýká s nedostatkem strážníků a nemá naplněny početní stavy.

Primátor Tomáš Macura (ANO) nechtěl personální změnu ve vedení městských strážníků před rozhodnutím zastupitelstva komentovat.