Politika
05/08/2016 ČTK

O senátorské křeslo bude na Novojičínsku bojovat šest kandidátů

O senátorské křeslo bude na Novojičínsku bojovat šest kandidátů, o tři méně než v předchozích volbách v roce 2010. Současný senátor Zdeněk Besta (ČSSD) mezi nimi není.

Počet kandidátů sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková. Lhůta pro podání kandidátek uplynula dnes v 16:00. Úřad má do 19. srpna čas na registraci nebo odmítnutí kandidátek, teprve pak zveřejní jména kandidátů.

Za sociální demokraty se o křeslo v Senátu bude ucházet novojičínský starosta Jaroslav Dvořák. Jeho soupeři budou za hnutí ANO manažer místního výrobce klobouků Tonak Jiří Strýček nebo vedoucí záchranné stanice zvířat v Bartošovicích Petr Orel, kterého nominovaly Strana zelených a KDU-ČSL s podporou Našich Beskyd. Za KSČM půjde do bojů o senátorské křeslo podnikatel Pavel Pisch, za Českou pirátskou stranu předseda krajského sdružení Jiří Demel a za Úsvit – Národní koalici bývalý učitel Pavel Jurečka.

Volby do senátu se konají 7. a 8. října. Druhé kolo, kam v případě nezvolení senátora hned v prvním kole postoupí dva nejúspěšnější kandidáti, se bude konat 14. a 15. října.

Senátní obvod Nový Jičín:

Název navrhujícího uskupení 2016 Jméno a profese kandidáta 2016 Název kandidujícího seskupení 2010 Jméno a tehdejší profese kandidáta
ANO Jiří Strýček – manažer kloboučnické firmy Tonak
Česká pirátská strana Jiří Demel – předseda krajského sdružení
ČSSD Jaroslav Dvořák – starosta Nového Jičína ČSSD Zdeněk Besta – exposlanec a starosta Zbyslavic
KSČM Pavel Pisch -podnikatel KSČM Karel Kuboš – předseda krajské organizace strany
Strana zelených a KDU-ČSL s podporou Naše Beskydy Petr Orel – vedoucí záchranné stanice v Bartošovicích Naše Beskydy Drahomír Strnadel – bývalý učitel, bývalý starosta Trojanovic
Úsvit – Národní koalice Pavel Jurečka – učitel v penzi
KDU-ČSL Jaroslav Šula – bývalý senátor, nyní ředitel Domu seniorů ve Frenštátě pod Radhoštěm
ODS Milan Bureš – senátor
Rozumní Antonín Hrabánek – poradce
Strana práv občanů – zemanovci Zdeněk Krajčír – místostarosta Kopřivnice
TOP 09 Miroslav Kobsa – primář novojičínské nemocnice
Věci veřejné Sylva Kováčiková – starostka Bílovce

Zdroj: ČTK, www.volby.cz

Sdílejte článek