Společnost
22/02/2021 Jaroslav Baďura

Obrazem: Dopravu u nového tunelu v Prchalově paralyzovala vážná nehoda

Vážná dopravní nehoda dnes ráno na několik hodin zcela zastavila dopravu na nové spojnici mezi Příborem a Mošnovem na Novojičínsku.

Jen pár desítek metrů před novým tunelem v Prchalově se srazila dodávka s osobním automobilem, zasahovali zde hasiči, policie i vrtulník Letecké záchranné služby.

"K nehdoě v Prchalově, kde se střetl osobní automobil s dodávkou, vyrazila jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Kopřivnice, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Příbora," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči vyprošťovali dva zraněné řidiče obou vozidel pomocí hydraulických nástrojů.

Žena neznámé totožnosti byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil mnohočetná poranění v oblasti hlavy, stav pacientky byl kritický.

"Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji tým letecké záchranné služby transportoval vrtulníkem do Fakultní nemocnice Ostrava," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Do téhož zdravotnického zařízení byl předán rovněž třiadvacetiletý muž. Po havárii byl krátce v bezvědomí, s posádkami ZZS však již později komunikoval. Utrpěl poranění v oblasti páteře a jevil známky otřesu mozku.

Péči a přepravu do nemocnice mu poskytla lékařská posádka ze základny v Mošnově.

Sdílejte článek