Společnost
02/10/2022 Petr Broulík

​Obrazem: Kouzelné narozeniny Světa techniky, Harry Potter a úsměvy dětí

Harry Potter trpělivě učil spoustu dětí famfrpál a další hrdinové proslulé čarodějnické ságy bavili spoustu návštěvníků Dolních Vítkovic. V sobotu tu totiž vypukla velkolepá oslava nazvaná Kouzelné narozeniny Světa techniky a pokračuje i dnes!

A ukázalo se, že organizátoři víkendového kouzelnického a čarodějnického ozvláštnění obou světů techniky, tedy malého i velkého, udeřili pověstný hřebíček na hlavičku.

Především rodiče s dětmi plnili „Verneův“ Malý svět techniky U6. Exponáty této fantaskní expozice organizátoři vyzdobili na tento víkend i čarodějnickými motivy, a zvláště živí hrdinové knih a filmů s Harry Potterem byli doslova povedení. Bavili děti opravdu bez známek únavy. A děti si odnášely třeba vlastnoručně vyzdobené hůlky.

Ve Velkém světě techniky jim sekundovali další kouzelníci či spíše mladí vědci, kteří se snažili naopak bavit děti a jejich rodiče světelnými pokusy, chemickými a fyzikálními triky. Vykouzlili třeba ohně bez tepla, míchali fluoreskující chemikálie či pálili papír, aniž by po něm zbyl popel.

Kouzelné narozeniny pokračují i v neděli, také dnes budou zábavná a hravě poučná zařízení v Dolních Vítkovicích přístupná od deseti hodin dopoledne do šesté odpoledne.

Sdílejte článek