Nejnovější zprávy: Mistr světa Šejba trénuje Prostějov a říká: Poruba je jedním z favoritů ligy Outlet Arena Moravia otevírá novou prodejnu a vylepšuje hygienická opatření

Společnost

Obrazem: Rychlý zásah hasičů. V kůlně hořela i motorka

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly dnes odpoledne ve Fulneku u požáru velké dřevěné kůlny s pěti kójemi, odkud přeskočil oheň na pultovou střechu rodinného domku. Předběžná škoda byla odhadnuta na 350 tisíc korun, požár se obešel bez zranění. Příčina jeho vzniku je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno krátce před pondělním polednem. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci, společně s ní tři jednotky sboru dobrovolných hasičů – Fulnek, Odry a Bílovec.

Při jejich příjezdu hořelo pět kójí velké dřevěné kůlny o půdorysu 9 x 6 metrů, oheň již stačil přeskočit na plochou střechu přilehlého rodinného domku (pouze oddělenou zdí), která byla rekonstruována zhruba před dvěma lety. Poničil několik metrů čtverečních silné lepenkové střešní krytiny, dřevěné podbití a také půdní prostor

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 20 minut, za další půlhodinu jej uhasili, pak ještě vyklízeli ohněm zasažené dřevěné kóje. Do večera budou hlídat požářiště místní hasiči. Škoda velké kůlny v majetku města Fulneku byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun, škoda na střeše domku na 150 tisíc korun.

 

Fotogalerie