Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

OSTRAVA-JIH

Obvod Ostrava-Jih se zapojí do festivalu Pestré vrstvy

Městský obvod Ostrava-Jih se zapojí do II. ročníku festivalu Pestré vrstvy, který se zabývá historií, přírodou, architekturou či veřejným prostorem Ostravy a Ostravska.

Na sídlišti v Hrabůvce okolo roku 1981. Foto: Archiv

Obvod pro festival zapůjčí sál kina Luna v Zábřehu, v němž návštěvníci mohou ve čtvrtek 16. května od 17.30 hod. zhlédnout devadesátiminutový program vyplněný historickými snímky městského obvodu Ostrava-Jih, tedy fotografiemi Zábřehu nad Odrou, Hrabůvky, Výškovic a Dubiny.

,,Kino Luna má jedno z největších promítacích pláten, jehož uhlopříčka činí 20 metrů a milovníci historie budou mít vůbec první možnost zhlédnout snímky našeho obvodu z let 1898–1989 v nadživotní velikosti, takže mnohé záběru budou svými rozměry odpovídat skutečnosti jedna ku jedné,“ řekl autor a zároveň i moderátor nevídané akce Petr Lexa Přendík, který působí jako kronikář obvodu.

Pořad bude rozdělen do čtyř částí a v každé z nich bude představena jedna část obvodu Ostrava-Jih prostřednictvím ukázek historických map a fotografií.

Některé snímky budou navíc doplněny současným pohledem na identické místo.

,,V novém programu budou mít návštěvníci možnost spatřit více než 200 fotografií, přičemž většina z nich bude představena veřejnosti v premiéře, jelikož pochází ze soukromých alb,“ láká na představení kronikář Přendík.

Vstup na akci je zdarma a bez předchozí rezervace.

Více informaci o akci i festivalu Pestré vrstvy naleznete nawww.pestrevrstvy.cz.