Politika
31/05/2016 Tomáš Svoboda

Obžalovaný ostravský politik Pfleger končí v zastupitelstvu i v hnutí ANO

Ostravský zastupitel zvolený za hnutí ANO 2011 David Pfleger se rozhodl vzdát mandátu zastupitele i členství v hnutí. Do rukou primátora Ostravy Tomáše Macury dnes předal svou rezignaci.

Pfleger tímto krokem reagoval na situaci, kdy mu byla minulý týden sdělena obžaloba z trestného činu podvodu při prodeji bytu, o kterém Magazín PATRIOT psal již na podzim loňského roku. V souvislosti se zahájením trestního stíhání ve stejné věci se politik již v prosinci vzdal svého členství v Radě města Ostravy i v orgánech městských společností (více zde).

„Nepřísluší mi se vyjadřovat k záležitosti, kvůli které byl David obžalován, jakkoliv bych mu přál, aby dokázal své jméno v plném rozsahu očistit. Rozhodně však chci ocenit chlapský způsob, jakým se dokázal k celé věci postavit,“ komentoval zastupitelskou i členskou rezignaci svého stranického kolegy primátor Ostravy Tomáš Macura.

Podle jeho názoru Pflegerova rezignace navzdory přesvědčení o vlastní nevině potvrzuje, že je zcela na místě klást na politiky přísnější morální kritéria. „Nadále trvá mé hluboké přesvědčení, že jsem se žádného trestného jednání nedopustil a věřím, že v rámci soudního projednávání celé záležitosti budu v plném rozsahu osvobozen,“ uvedl sám obžalovaný Pfleger.

Podvodné jednání, ze kterého je obžalován, dle jeho slov nesouvisí s výkonem politické funkce a došlo k němu ještě před vstupem do komunální politiky. Ke složení mandátu zastupitele i ukončení členství v ANO se rozhodl hlavně proto, aby svojí kauzou neoslaboval pozici stranických kolegů ve vedení města Ostravy a důvěryhodnost celého hnutí.

Na uvolněný mandát v zastupitelstvu města Ostravy po rezignaci Pflegera nastoupí náhradník z kandidátní listiny hnutí ANO 2011, kterým je Zuzana Ožanová.

Sdílejte článek