Nejnovější zprávy: Residomo se mění na Heimstaden. Nový vlastník má v Evropě 100 000 bytů Ostravský Clinitex vyrobil přes 300 000 ústenek, na pandemii ale nezbohatne

Společnost

Ocelářské derby, Dny NATO či běh centrem Ostravy. Zveme na Top 10 akcí týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 16. do 22. září 2019.

Dny NATO na letišti v Mošnově v roce 2018 (Foto: natodays.cz)

17. 9. 17:30 HC VÍTKOVICE RIDERA vs. HC OCELÁŘI TŘINEC

Regionální derby bude magnetem předehrávaného 33. kola hokejové extraligy (Ostravar Aréna, Ostrava-Vítkovice)

17. 9. 19:00 NAŠE MĚSTEČKO – DRUHÁ PREMIÉRA

Krása každého, byť nejobyčejnějšího života, schopnost zastavit se a vnímat svět a své blízké je poselstvím příběhu, jenž se nás v dnešních časech dotýká dvojnásob (Slezské divadlo Opava)

18. 9. 16:00 MISS BABČA A OSTRAVSKÝ ŠTRAMÁK

Pátý ročník soutěže o nejsympatičtější seniorku. Společně s Miss Babčou se v letošním roce hledá i Ostravský štramák (Akord Ostrava-Zábřeh)

18. 9. 19:00 JANEK LEDECKÝ S JANÁČKOVOU FILHARMONIÍ

Zpěvák Janek Ledecký bude exkluzivně koncertovat se symfonickým orchestrem, a to společně s uznávaným písničkářem a hudebníkem Ivanem Hlasem (Multifunkční aula Gong, Ostrava-Vítkovice)

20. 9. 18:30 ZDRAVÝ NEMOCNÝ – PREMIÉRA

K Bezručům se vrací Molière a režisér Vladimír Morávek! V hlavní roli Argana, vášnivého vyznavače léčiv a přítele všech ranhojičů, uvidíte Norberta Lichého (Divadlo Petra Bezruče, Ostrava)

20. 9. 20:15 STROMBOLI

Fandy rocku jistě potěší, že klub Parník přiveze do Garage oblíbenou kapelu Michala Pavlíčka se zpěvačkou Bárou Basikovou (klub Rock and Roll Garage, Ostrava-Martinov)

20. – 22. 9. GASTROFESTIVAL „GASTROVICE“

První ročník gastronomického festivalu na Ostravici se bude konat na čtyřech „scénách“, kterými budou rekreační centrum Sepetná, hotel Freud, Beskydský pivovárek a centrum obce

21. 9. 9:00 – 17:00 BĚH RODNÝM KRAJEM EMILA ZÁTOPKA

17. ročník memoriálu slavného sportovce a olympijského vítěze, volný vstup do Dřevěného městečka (Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm)

21. – 22. 9. DNY NATO

Největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě. Přehlídka letecké i pozemní techniky světových armád i složek integrovaného záchranného systému (Letiště Leoše Janáčka, Mošnov)

22. 9. 8:00 OSTRAVA!!! CITY MARATHON

Běžecký festival v centru Ostravy slibuje výbušnou směs pohybu a dobré muziky (Masarykovo náměstí, Ostrava)

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce