Nejnovější zprávy: Vlakem z Ostravy do Brna za 45 minut! Stavba rychlotrati začne v roce 2025 ​Prestižní Cenu Neuron získal vědec Michal Šimíček z Fakultní nemocnice Ostrava

Společnost

Ocelářské derby, Dny NATO či běh centrem Ostravy. Zveme na Top 10 akcí týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 16. do 22. září 2019.

Dny NATO na letišti v Mošnově v roce 2018 (Foto: natodays.cz)

17. 9. 17:30 HC VÍTKOVICE RIDERA vs. HC OCELÁŘI TŘINEC

Regionální derby bude magnetem předehrávaného 33. kola hokejové extraligy (Ostravar Aréna, Ostrava-Vítkovice)

17. 9. 19:00 NAŠE MĚSTEČKO – DRUHÁ PREMIÉRA

Krása každého, byť nejobyčejnějšího života, schopnost zastavit se a vnímat svět a své blízké je poselstvím příběhu, jenž se nás v dnešních časech dotýká dvojnásob (Slezské divadlo Opava)

18. 9. 16:00 MISS BABČA A OSTRAVSKÝ ŠTRAMÁK

Pátý ročník soutěže o nejsympatičtější seniorku. Společně s Miss Babčou se v letošním roce hledá i Ostravský štramák (Akord Ostrava-Zábřeh)

18. 9. 19:00 JANEK LEDECKÝ S JANÁČKOVOU FILHARMONIÍ

Zpěvák Janek Ledecký bude exkluzivně koncertovat se symfonickým orchestrem, a to společně s uznávaným písničkářem a hudebníkem Ivanem Hlasem (Multifunkční aula Gong, Ostrava-Vítkovice)

20. 9. 18:30 ZDRAVÝ NEMOCNÝ – PREMIÉRA

K Bezručům se vrací Molière a režisér Vladimír Morávek! V hlavní roli Argana, vášnivého vyznavače léčiv a přítele všech ranhojičů, uvidíte Norberta Lichého (Divadlo Petra Bezruče, Ostrava)

20. 9. 20:15 STROMBOLI

Fandy rocku jistě potěší, že klub Parník přiveze do Garage oblíbenou kapelu Michala Pavlíčka se zpěvačkou Bárou Basikovou (klub Rock and Roll Garage, Ostrava-Martinov)

20. – 22. 9. GASTROFESTIVAL „GASTROVICE“

První ročník gastronomického festivalu na Ostravici se bude konat na čtyřech „scénách“, kterými budou rekreační centrum Sepetná, hotel Freud, Beskydský pivovárek a centrum obce

21. 9. 9:00 – 17:00 BĚH RODNÝM KRAJEM EMILA ZÁTOPKA

17. ročník memoriálu slavného sportovce a olympijského vítěze, volný vstup do Dřevěného městečka (Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm)

21. – 22. 9. DNY NATO

Největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě. Přehlídka letecké i pozemní techniky světových armád i složek integrovaného záchranného systému (Letiště Leoše Janáčka, Mošnov)

22. 9. 8:00 OSTRAVA!!! CITY MARATHON

Běžecký festival v centru Ostravy slibuje výbušnou směs pohybu a dobré muziky (Masarykovo náměstí, Ostrava)

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce