Nejnovější zprávy: Ze skály pod Kružberskou přehradou spadl horolezec. Na místě zemřel Mladý policista z Ostravy, který měl před svatbou, zahynul. Rodině mají pomoci sbírky

Společnost

Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

Ostravská zoologická zahrada musela kvůli vysokému věku (17 let) utratit samce lva indického.

Foto: Zoo Ostrava

Na zprávu, kterou Magazín PATRIOT přinesl zde, reagovaly stovky návštěvníků zahrady na sociálních sítích.

"Odešel skutečný lví král, nikdy se nestalo, že bychm se na něj nešli v Ostravě podívat. Snad jen tehdy, když ho na nějakou dobu převezli do Prahy, aby se tam spářil," napsal jeden z fanoušků ostravské zahrady.

O tom, že starý lví samec byl vyhledávaným objektem fotoaparátů návštěvníků zoo, svědčí desítky snímků, které sdíleli na sociálních sítích.

"Bude nám chybět, chovali se k sobě s lvicí něžně a pozorně, snad nezůstane douho sama," napsala další z návštěvnic.

"Bojím se to říct dcerce, protože se na lva vždycky hrozně moc těšila," litovala žena z Ostravy.

"Škoda ho. Vzpomínám si, jak jsem jednou byl v pavilonu a najednou začal řvát. Do toho se přidala i lvice vedle a vnitřkem pavilonu to tak rezonovalo, že se mi zaseklo v hrdle a nebyl jsem schopný polknout. Na tohle nikdy nezapomenu," napsal další z návštěvníků zahrady.

Lev indický se v přírodě dožívá maximálně patnácti let, ostravský lví samec už v posledních měsících nebyl v dobré kondici.

Všimli si toho také návštěvníci zoo. "Už většinou jen ležel a když se zvedl, zdálo se mi, že nemůže na zadní nohy," napsal jeden z návštěvníků.

Zoo uvedla, že bude usilovat o získání dalšího samce.