Gastronomie
19/05/2023 Jaroslav Baďura

​OLLIES přichází s novou zmrzlinou. Je krémovější, chuťově výraznější a s novými příchutěmi

Řetězec cukráren a bistro OLLIES přichází s novinkou – po několika letech se rozhodl kompletně inovovat složení svých zmrzlin a přidá i nové příchutě.

Jedním z impulzů ke změně byla návštěva týmu OLLIES na největším mezinárodním veletrhu tradičních výrobců zmrzliny, pekařských výrobků a cukrovinek SIGEP 2023 v italském Rimini.

„Na veletrhu jsme narazili na jednoho z největších producentů surovin na výrobu zmrzlin. Jedná se o rodinnou firmu, která se už od roku 1952 zabývá výrobou surovin pravé italské zmrzliny. Po více než sedmdesáti ochutnávkách zmrzlin od různých výrobců jsme se rozhodli právě pro ně. Používání jejich surovin je zárukou té nejvyšší kvality, zmrzlina je dokonale krémová, lahodná a přirozeně sladká. Navíc pravé italské gelato je na rozdíl od klasické zmrzliny méně tučné, krémovější a má výraznější chuť,“ říká Martin Šmaňka, manažer výroby OLLIES.

O OLLIES je známo, že vždy pracuje jen s těmi nejlepšími surovinami. Proč jste se rozhodli u zmrzliny pro jiné suroviny?
Stále používáme vysoce kvalitní suroviny a k tomu jsme zavedli nové technologické postupy. Do základu přidáváme více smetany, díky čemuž je zmrzlina ještě poctivější. Ubrali jsme cukr, aby vynikla přirozená chuť zmrzliny. Pokud má zákazník rád sladké, nemusí se však bát, že by o sladkou chuť přišel. Sladkou chuť zvýrazňují samotné suroviny, ať už je to čerstvé ovoce, vysokoprocentní čokoláda, mandarinkové pyré nebo třeba naše pistáciová pasta.

Foto: Vladimír Pryček

Změnili jste také druhy zmrzlin, které vyrábíte?
Mezi zákazníky oblíbené druhy zmrzlin jsme v nabídce ponechali, akorát jsme je ještě vylepšili. Zároveň přibyla celá řada nových druhů – mandarinka, slaný karamel, jahodový sorbet. Jedním z nejnovějších trendů v Itálii je kefír. Uvidíme, jak rychle dorazí k nám do České republiky. V OLLIES jsme se italským trendem inspirovali a vytvořili kefírovou zmrzlinu s borůvkou příchutí. Kombinace kyselkavé chuti kefíru a sladkokyselých borůvek se podle mě stane hitem tohoto léta.

Zbytek příchutí tedy plánujete zachovat?
Jak už jsem zmínil, původní příchutě v nabídce zůstávají (vanilka, čokoláda, pistácie, malinový sorbet) s tím rozdílem, že jsme u nich vylepšili postup jejich výroby, změnili jsme dodavatele základních surovin a přidáváme do nich více našich ingrediencí, aby byly zmrzliny ještě více chuťově výrazné. Například si mícháme vlastní pistáciovou pastu, kterou ve firmě všichni milujeme. V rámci úpravy postupů, kterými chceme zajistit také větší čerstvost, jsme zmenšili vaničky, do kterých zmrzlinu vyrábíme. Díky tomu máme rychlejší dobu obratu zásob a vyrábíme zmrzlinu častěji. Zmrzlina tak není na pobočkách dlouho a je stále čerstvá.

Foto: Vladimír Pryček

Co dalšího jste se dozvěděli na veletrhu v Itálii? Jaké jsou trendy, co se týče například lepku či laktózy? Cítíte tlak na to, aby byla zmrzlina zdravější či méně tučná?
Někteří dodavatelé na veletrhu propagovali „zdravější“ verze zmrzlin, ale co si budeme povídat, zmrzlina je hříšný produkt a podle nás má být poctivá. Když ji výrobce něčím nahradí, jde to na chuti poznat. Pro nás je stěžejní držet se trendu kvalitních surovin. Proto děláme zmrzliny ze stoprocentní oříškové pasty, používáme kvalitní extrakt z pravé madagaskarské vanilky a nebojíme se pořádné dávky čerstvého ovoce.

Budete měnit cenu zmrzlin?
Ceny se snažíme nenavyšovat, případně pouze minimálně s ohledem na rostoucí ceny vstupních surovin. Abychom zákazníkům udělali radost, plánujeme v nejbližších dnech spuštění akce jedna plus jedna zmrzlina zdarma. O našich akcích se zákazníci mohou nejsnadněji dozvědět na našich sociálních sítích či přímo na pobočkách.

Foto: Vladimír Pryček

Jak je to s prodejem zmrzliny? Prodáte více na vašich pobočkách do kornoutku, nebo si lidé zvykli kupovat vaše kelímky?
Zákazníci si nejvíce oblíbili kopečkovou zmrzlinu, kterou můžou různě kombinovat a vyzkoušet najednou více příchutí. Kelímkové zmrzliny zákazníci často kupují na rodinné oslavy nebo když si chtějí udělat pohodový večer doma u filmu. K tomu jsou naše zmrzky v kelímku ideální! Kromě kopečkové zmrzliny u nás nabízíme i zmrzlinové poháry a speciální zmrzlinové poháry pro děti.

Sdílejte článek