Nejnovější zprávy: Ostravská talkshow Kafrárna slaví 5 let! Přivítala už 150 hostů Vraťme se k normálnímu životu, vyzývá viroložka Hana Zelená

Společnost

Opava má vánoční trhy. Přesunuly se do Slezanky

​Vedení města se dohodlo s provozovatelem vánočních trhů na možnosti přesunu prodeje z Dolního náměstí v Opavě do bývalého obchodního centra Slezanka.

Ilustrační foto: Pixabay.com

„Respektujeme nařízení Vlády zakazující konání vánočních trhů. Chceme však pomoci stánkařům, kteří se na trhy připravovali dlouhé měsíce. Současně chceme vyjít vstříc lidem, kteří si na oblíbených trzích chtěli v adventním čase nakoupit,“ řekl mluvčí opavské radnice Roman Konečný.

Nabídku využilo několik stánkařů, kteří se od středy 1. prosince přesunuli do Slezanky. Prodávat se budou dřevěné a pletené výrobky, mýdla a podobný typ dárkového řemeslného zboží.

„Prodej bude probíhat za dodržení všech hygienických opatření. Tedy nebudou se zde prodávat potraviny ke konzumaci na místě a všichni budou mít nasazen respirátor,“ vysvětlil Konečný s tím, že pokud Vláda nevyhlásí nová opatření, která by tento způsob prodeje zakázala, bude ve Slezance otevřeno denně od 10 do 18 hodin, a to až do 23. prosince.

Předvánoční charitativní prodej na Horním náměstí byl obnoven rovněž prvního prosince s tím, že není možná konzumace občerstvení na místě, ale lidé si ho musí odnést s sebou. Proto byly z náměstí odstraněny stoly. Jezdit bude i vláček pro děti, a to v závislosti na počasí denně od 14 do 18 hodin a o víkendu navíc i dopoledne od 10 do 12 hodin.

Klasické vánoční trhy s programem se na Dolním náměstí z důvodů nařízení Vlády do odvolání konat nebudou.