Sport
22/04/2020 Josef Pešout

Opavský Šiřina byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem basketbalové ligy

Basketbalový klub z Opavy se pyšní dvěma individuálními úspěchy v předčasně ukončené sezoně.

Nejužitečnějším hráčem v Národní basketbalové lize mužů byl zvolen rozehrávač Jakub Šiřina. A nejlepším trenérem sezony byl vyhlášen Petr Czudek, dlouholetý lodivod opavského celku.

O tom, že český reprezentant Šiřina patří stabilně k elitním hráčům v soutěži, svědčí fakt, že anketu odborníků, trenérů, klubových manažerů a kapitánů vyhrál už podruhé v kariéře.

Předtím to bylo v roce 2016. Opavský tahoun má za sebou vydařené období, protože už v září 2019 na sebe upozornil i v rámci české reprezentace. Byl totiž součástí národního týmu, který obsadil skvělé šesté místo na mistrovství světa v Číně.

Přitom na postu rozehrávače panuje v reprezentaci obrovská konkurence. Jedničkou je Tomáš Satoranský, působící v zámořské NBA. A Šiřina jej společně s Tomášem Vyoralem skvěle doplňovali.

V basketbalové lize letos nebyl vyhlášen mistr, protože soutěž musel být v polovině března ukončena. Nic to ale nezměnilo na uspořádání ankety, takže fanoušci se dozvěděli o jménech jejich vítězů.

Mrzí ho nedohrání sezony

Jakub Šiřina se ke svému ocenění vyjádřil v tiskové zprávě, protože nemohlo dojít k oficiálnímu ceremoniálu a předávání cen nejlepším. „Mrzí mě nedohrání, tudíž předčasné ukončení sezony. Přišli jsme o play off, vyvrcholení mnohaměsíčního úsilí všech klubů,“ svěřil se Šiřina.

„Právě v play off se každý hráč snaží potvrdit svoji výkonnost a přínos pro tým. V tabulce jsme se drželi na druhém místě. A domnívám se, že jsme měli sezonu dobře rozjetou i směrem k finiši, který se ale ze známých důvodů nemohl realizovat. Až do té půlky března jsme předváděli pěkný basketbal,“ líčil opavský lídr. Měl i výborné individuální statistiky při střelbě, asistencích i doskocích.

Průběžné druhé místo bylo zadostiučiněním po předchozí sezoně, v níž Opavští sice startovali v Lize mistrů, ale na náročný program při cestování po Evropě doplatili v domácí soutěži. Od podzimu však znovu nabrali správné ligové tempo, vyjádřené úspěšnými výsledky.

Šiřina se také dostal do nejlepší sestavy soutěže, ve které ho doplnili Vojtěch Hruban, Jaromír Bohačík a Zach Hankins z Nymburku a Pavel Houška z Ústí nad Labem.

Další úspěch Opavy podtrhl i trenér Petr Czudek, který byl zvolen koučem sezony. Cenu pro nejlepšího obránce získal Viktor Půlpán z Pardubic a největší zlepšení zaznamenal Radek Farský z Brna.

Sdílejte článek