Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Sport

​Opavský Šiřina je novým kapitánem basketbalové reprezentace

Dalšího velkého mezníku v kariéře dosáhl basketbalový reprezentant Jakub Šiřina z BK Opava.

Foto: Josef Pešout

Dlouhodobě jeden z nejlepších hráčů české nejvyšší soutěže byl jmenován kapitánem národního týmu.

Opavský rozehrávač povede český výběr v pro něj nové a velmi prestižní kapitánské pozici na turnaji v rámci evropské kvalifikace v Litvě, kde se tým České republiky střetne v pátek 27. listopadu s Belgií a v neděli 29. listopadu s Dánskem.

Jak uvádí web České basketbalové federace, národní tým musel od šestého místa na mistrovství světa již podruhé měnit obsazení kapitánského postu. Po mistrovství se reprezentace vzdal kapitán Pavel Pumprla.

Jeho nástupcem se stal Vojtěch Hruban, jehož ale do litevské bubliny nepustily rodinné důvody, a tak před trenérem Ginzburgem stála nová volba. Nakonec ukázal na Jakuba Šiřinu, který v sobotu oslavil své 33. narozeniny.

Po prvním tréninku ve Vilniusu si trenér Ginzburg zavolal tým do středového kruhu a tak vyřkl jméno nového kapitána.

„Nečekal jsem to. Bylo to pro mě překvapení. Spíš to beru jako záskok za Vojtu Hrubana, který se nemohl zúčastnit tohoto okna. Prostě jako náhrada v situaci, jaká je,“ uvedl podle svazového webu Šiřina ve svém prvním kapitánském rozhovoru.

Šiřina doufá, že na něj spoluhráči žádnou povinnost po jmenování nepřipraví: „Nikdy žádné zápisné do pozice kapitána nebylo. Funkce jsou víceméně jednoduché – řekneme si dresscode a pak nějaké předzápasové rituály. Jinak máme dobrou partu, takže tam není co korigovat. Tím to má kapitán lehčí,“ poznamenal podle webu Šiřina.

„Zatím žádné nové pořádky nebudou, nechám to tak, jak to je,“ naznačil novopečený kapitán Šiřina, že spoléhá na dosavadní týmový duch reprezentačních basketbalistů.