Nejnovější zprávy: Mladý muž (23) zemřel při tragické srážce dvou aut ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša

Společnost

Opilý muž nezvládl výstup na nepřístupný objekt Dolních Vítkovic

Ostravští hasiči včetně specialistů z lezeckého družstva museli v sobotu večer zachraňovat sedmadvacetiletého muže, který uvízl na veřejnosti nepřístupném objektu bývalých vysokých pecí v Dolních Vítkovicích.

Foto: Tomáš Lach

Mladší opilý pár vyšplhal na věž, ale muž výstup nezvládl, spadl a zůstal uvízlý. Utrpěl vážná zranění. Novinářům to dnes sdělili mluvčí hasičů Marek Gašparín a mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Hasiči do oblíbeného turistického areálu vyjížděli okolo 18:45. "Hasiči bezprostředně po dojezdu začali s vyhledáním muže, kterého pak našli zraněného ve výšce přibližně 20 metrů. Následně speciálně vycvičení a vybavení hasiči-lezci muže zajistili a transportovali zpátky na zem," uvedl Gašparín. Záchranná akce trvala zhruba hodinu a půl, muž skončil v péči záchranářů.

"Muž spadl z výšky okolo deseti metrů. Z místa dopadu jej museli složitě vyprošťovat hasiči. Lékař zdravotnické záchranné služby u pacienta při prvotním vyšetření zjistil těžké poranění dolní končetiny, zranění hlavy a vyslovil podezření na vnitřní poranění," uvedl Humpl.

Muž byl ve vážném stavu transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.

Průmyslové areály ostravských Dolních Vítkovic patří k nejnavštěvovanějším místům Moravskoslezského kraje. Loni je navštívilo přes 1,6 milionu lidí, což je návštěvnický rekord. Výroba surového železa skončila v Dolních Vítkovicích v roce 1998, od té doby prošel areál proměnou za stovky milionů korun.

Část industriálního areálu je národní kulturní památkou.