Nejnovější zprávy: Petra Kvitová se ve Fulneku dočkala kavárny. Má wimbledonský dort i originální název Poruba se letos podruhé představí doma. Ve středu přivítá rozjetou Třebíč

Společnost

Osm kozlů se vydalo po dálnici z Ostravy do Olomouce. V cestě jim zabránili hasiči

​Celkem tři jednotky profesionálních hasičů zaměstnali kozli, kteří utekli majiteli a pokusili se dostat se po dálnici vedoucí z Ostravy směrem na Olomouc.

Foto: HZS MSK

Krátce před půl čtvrtou odpoledne byla na operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje nahlášena přítomnost celkem osmi kozlů na 360. kilometru dálnice D1 ve směru na Olomouc.

Na místo postupně vyjeli hasiči ze stanice Ostrava-Přívoz, kteří se specializují právě na odchyt zvěře, spolu s profesionálními kolegy ze stanic Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Jih.

Při příjezdu první jednotky ze stanice Ostrava-Přívoz na místo, byli kozli nasměrováni přítomnou jednotkou dálniční policie ke krajnici dálnice. Jednotka společně s další profesionální jednotkou za stanice Ostrava-Fifejdy udržovala kozly u krajnice.

"Současně byl na místo události povolán technický automobil sršeň, určený a vybavený právě pro odchyt zvěře. Hasiči z něj použili naháněcí desky, a s jejich pomocí doprovodili stádo nervózních kozlů ke svodidlům, která následně přeskočili jak kozli, tak hasiči. Všichni společně poté pokračovali po louce až k místní čističce odpadních vod, kde už společně vyčkávali na příjezd nákladní dodávky ze stanice Ostrava-Jih," uvedl za hasiče Lukáš Popp.

V mezičase se policii podařilo úspěšně dohledat majitele zvířat, který si pro své zatoulané kozly neprodleně přijel. Hasiči mu ještě pomohli celé stádo nahnat do nákladového prostoru jeho soukromého vozidla a majitel si následně své kozly odvezl.

"Celá akce zabrala hasičům a kolegům z policie něco málo přes hodinu a půl. Celá událost se obešla bez zranění jak zasahujících, tak i kozlů. Provoz na dálnici nebyl nijak výrazně ovlivněn," dodal Popp.