Nejnovější zprávy: Bohumínský žhář rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí Sundejte roušky, hygienici kromě okresu FM zmírnili opatření

Politika

Ostrava dále zeštíhluje. Radní snížili počet členů v komisích rady

Ostravští městští radní rozhodli o snížení počtu členů v komisích rady města o 32 z původních 191.

Radní tak navázali na lednové rozhodnutí zastupitelstva, které schválilo snížení počtu zástupců města v dozorčích radách městských společností a výborech zastupitelstva, a to celkem o 14 lidí. Novinářům to řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

„V kombinaci s dříve schváleným snížením počtu míst v dozorčích radách městských společností o deset a ve výborech zastupitelstva o čtyři dává celkově snížení počtu pozic, pro řekněme městské politiky, o 46,“ uvedl Macura.

Podle něj by přijaté opatření mělo přinést roční úspory za zhruba dva miliony korun. Skončí tím současně první etapa „procesu zeštíhlování“, na kterou má navázat druhá, která se bude týkat slučování některých městských společností.

Macura uvedl, že radní už schválili přípravu fúze dvou městských společností OVANET a OVA!!!CLOUD.net, které se zaměřují na telekomunikační oblast. Městští zastupitelé budou o návrhu na zahájení jejich sloučení jednat příští středu. Primátor by uvítal, kdyby se společnosti fakticky sloučily do poloviny letošního roku.

„Předmět činnosti společností je do jisté míry podobný. Původně byly jednou společností a rozdělení došlo za jistým účelem, který se nakonec neuskutečnil. Tím opětovným sloučením do jedné odhadujeme možné úspory až do výše někde kolem pěti milionů korun ročně,“ řekl Macura.

Město počítá i se sloučením tří kulturních domů, tedy Domu kultury města Ostravy, Domu kultury Akord a Domu kultury Poklad.