Nejnovější zprávy: Ze skály pod Kružberskou přehradou spadl horolezec. Na místě zemřel Mladý policista z Ostravy, který měl před svatbou, zahynul. Rodině mají pomoci sbírky

Společnost

Ostrava jako nové centrum módy? Bojujeme za to, říká organizátorka módních show

Setkat se v Ostravě s nejnovějšími módními trendy a tvorbou světových značek a návrhářů možná není to, co byste od moravskoslezské metropole prvoplánově čekali. Avšak i v tomto odvětví se skrývá silný ostravský potenciál. Myslí si to Denisa Šuster, která počátkem května v Trojhalí Karolina uspořádala módní show ve stylu velkých zahraničních akcí.

Co vás vlastně přivedlo k myšlence zorganizovat ostravský Fashion Weekend, na kterém byla k vidění mimo jiné tvorba Beaty Rajské či americké ikony Oscar de la Renta?
Myšlenka vznikla asi dva a půl roku zpátky. Jelikož jsem před lety založila modelingovou agenturu Moravia Models a věnovala se profesionální módě už dlouhou dobu, podvědomě jsem neustále přemýšlela, jak zdokonalit modní kulturu. Jsem celkem dost silný patriot ve vztahu ke svému rodnému regionu, a tak jsem chtěla platformu, která tady bude mít co největší profesionální dopad. Docela intuitivně tedy vznikla myšlenka projektu v rozsahu modních víkendů a dnů.

Proč jste si vybrali jako místo konání právě industriální Trojhalí?
Trojhalí je nekonečně inspirativní prostor, zajímavý pro módu hlavně industriálním charakterem a také tím, že si pronajímáte absolutně prázdnou halu, která vám dává volnost k realizaci vlastní vize. Tým pak může tvořit scénografii dle svých představ. Hala je opravdu rozlehlá, takže nelimituje v rozsahu mola a instalaci, nejsou tam ani žádné rušivé moduly nebo objekty. S Trojhalím se prostě výborně pracuje.

Do jaké míry se nakonec naplnila očekávání vás i lidí, kteří akci navštívili?
S akci jsme spokojeni moc! Od minulého nultého ročníku krásně rozkvetla, z poupátka se stala růže a teď se chceme dál poctivě o její růst starat. Ohlasy mnoha lidí byly fantastické a velmi nadšené, včetně partnerů, kteří se letos zapojili. Bylo krásné slyšet například od Simony Krainové, že má dojem jedné z nejkvalitnějších akcí v republice nebo Beaty Rajské, která bude více než ráda za spolupráci v příštím ročníku. To jsou komplimenty, které dodávají silnou motivaci do další práce. Samozřejmě, že se najde pár procent negativních ohlasů, ale s tím se v Česku tak nějak musí počítat. My jsme však pyšní na akci, kterou jsme vytvořili. Myslím, že dala mnoho inspirace.

Může se tedy stát Ostrava novým centrem módy?
Bojujeme za to, aby se Ostrava stala novým evropským centrem módy. Nejen, že město je polohou nejstrategičtější v republice, ale máme zde navíc nespočet industriálního bohatství, které fascinuje módní svět a odborníky, kteří za námi přijíždějí. Jsem si jistá, že při kombinaci silné myšlenky, dobrého týmu, správného směru a vytrvalosti se brzy dopracujeme k úžasnému pokroku a můžeme módní kult v regionu reálně ovlivnit.

Jaké plány máte v rámci Ostravy do budoucna?
Do budoucna chceme především celoročně aktivně fungovat. Pracujeme na mnoha menších projektech v rámci Ostravy, které, když se spojí do celku, vytvoří silnou lavinu a móda v kraji se rozsvítí. Věříme tomu. Využíváme nejkvalitnější know how a obklopujeme se opravdovými profíky z oboru. Myslím si, že jsme na dobré cestě uspět.