OSTRAVA-JIH
16/07/2021 Jaroslav Baďura

Ostrava-Jih dá 10 milionů na nápady občanů. Přišlo jich rekordní množství

​K poslednímu červnu skončil příjem přihlášek v rámci šestého ročníku participativního rozpočtu Náš Jih. Obyvatelé Jihu letos přihlásili rekordní počet návrhů na zlepšení života v obvodu.

„Celkový počet podaných nápadů je 53. To je o tři více než loni. Jsme moc rádi, že se obyvatelé obvodu zajímají o místo, kde žijí, a chtějí, aby bylo ještě hezčí a přívětivější. Jako každý rok nejvíce projektů směřuje do oblasti sportovišť a dětských hřišť,“ upřesňuje místostarostka Hana Tichánková, která je garantkou projektu participativního rozpočtu.

Nicméně letos se objevila i řada projektů pro zkrášlení veřejného prostranství či kulturní zážitky a aktivity pro občany obvodu. „Máme i pár opravdu velmi originálních návrhů,“ doplňuje výčet místostarostka Tichánková.

Nejvíce, a to celkem dvacet, návrhů přišlo ze Zábřehu, z Výškovic jich bylo třináct, z Hrabůvky dvanáct a obyvatelé Dubiny a Bělského Lesa přispěli celkem osmi tipy.

Všechny přihlášené nápady projdou do konce letních prázdnin technickou analýzou. V první polovině září pak budou zveřejněny ty, které postupují do podzimního hlasování občanů.

Veškeré aktuální informace jsou k dispozici na webových stránkách www.nasjih.cz nebo na facebookovém a instagramovém profilu Náš Jih. Po prázdninách tam také bude uveden přehled projektů, které se dostaly do hlasování.

Radnice na nápady obyvatel letos vyčlenila 10 milionů korun.

Sdílejte článek