OSTRAVA-JIH
11/08/2020 Jaroslav Baďura

​Ostrava-Jih žije! Čtvrtek nabízí Slezský rynek a pouliční cirkus, pátek Retrománii

Městský obvod Ostrava-Jih nabízí pestrou dávku zábavy už před víkendem.

Lidé mohou v průběhu čtvrtku navštívit Slezský rynek v Zábřehu a odpoledne si užít nevšední podívanou v podání pouličního cirkusu na náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce.

Večer pak bude patřit filmovému promítání pod širou oblohou na hřišti vedle Vodního areálu Jih v Zábřehu. Atmosféra sedmdesátek v duchu hippies, žluté sodovky a vzniku Hrabůvky pak pohltí návštěvníky náměstí Ostrava-Jih v pátek odpoledne. Vstup na všechny akce je zdarma.

Slezský rynek, probíhající jednou měsíčně na tržnici vedle náměstí SNP v Zábřehu nabízí výrobky a výpěstky českých a regionálních zemědělců a řemeslníků. Součástí akce, která se uskuteční ve čtvrtek 13. 8. 2020 od 8 do 16 hodin, je moderovaný kulturní program a tombola.

Již třetí, ale opět jiné, vystoupení s názvem Cirkus o páté, se uskuteční ve čtvrtek 13. 8. 2020 od 17 do 17.30 hodin za příznivého počasí na náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce, ul. Horní.

Letní kino bude od 21 hodin promítat českou romantickou komedii Chlap na střídačku na bývalém fotbalovém hřišti vedle Vodního areálu Jih v Zábřehu, ul. Svazácká.

„Jsem rád, že nám situace umožnila v letních měsících uspořádat hezké sousedské slavnosti v prvorepublikovém duchu na náměstí Gen. Svobody a v Jubilejní kolonii. Na tyto akce teď navazujeme Retrománií. Náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce vyladíme do atmosféry 70. let. Potkáte se s hippies - dětmi květin, parádní muzikou a super letní atmosférou," zve na akci starosta obvodu Martin Bednář.

Legendární Rosťa Petřík má připravenu speciální produkci Praskání, sestavenou z českých a světových hitů 70 let. Improvizované retro kadeřnictví bude na místě tvořit retro účesy za symbolickou cenu.

"Na náměstí bude instalována také výstava dokumentující vznik Hrabůvky - móda a účesy 70. let. I osvěžení bude stylové: červená a žlutá sodovka, zmrzlina, káva, domácí buchty, víno, grilované speciality. A místní pivovar navíc pro akci uvaří pivo speciál Retrománie. Stylové oblečení návštěvníků ve stylu hippies vítáno,“ dodává Martin Bednář.

Sdílejte článek