Nejnovější zprávy: Tip na výlet do (v)nitrozemí Ostravy. Heřmanické rybníky a haldy V Moravskoslezském kraji je 320 nakažených, posledním bílým místem na mapě je Frenštát

Byznys

​Ostrava zazáří všemi barvami finančního světa

Program již čtvrtého ročníku Colors of Finance nabídne pestrou paletu přednášek.

Foto: Colors of Finance

Konference patří mezi největší networkingové akce v Moravskoslezském kraji a je platformou pro mezioborovou debatu na poli financí, realit, technologií, vzdělávání, osobního rozvoje a posouvání potenciálu.

Ve středu 15. dubna nabídne v ostravském Gongu více než 22 přednášek ve 3 sálech. Na veletrhu se představí na 80 vystavovatelů.

O čem to v roce 2020 bude?

Vzdělávání

Je „licence“ opravdu zárukou profesionálního přístupu? Jaký je rozdíl vzdělávání pracovníka – zaměstnance banky, pojišťovny a jiných institucí oproti finančním poradcům u samostatných zprostředkovatelů.

Specializace, nebo týmová práce? Téma otevře panelová diskuse s názvem Profesionalizace finančních poradců.

Ve spolupráci s lektory ze vzdělávací společnosti KFP konference odhalí pět nejčastějších omylů, kterých se dopouštějí i pokročilí finanční specialisté. Zároveň prozradí, jak se v záplavě finančních poradců odlišit a stát se vyhledávaným odborníkem na komplexní finanční poradenství.

Nezůstaneme jen u finančních dovedností. Eliška Vyhnánková, autorka úspěšné a odborníky velmi vítané knihy z produkce Melvil Publishing Jak na sítě, předá recept na to, jak na sociálních sítích získat klienty či zákazníky.

Jakub Tomoszek ukáže, jak dělat sexy prezentace, a Filip Štroch jak si efektivně a ekologicky dělat poznámky.

Kryptoměny, Umělá inteligence a bezpečnost v online světě

Společně s Dominikem Stroukalem, odborníkem na kryptoměny, se podíváme 10 let zpátky do minulosti, kdy došlo k první známé koupi za bitcoiny a kdy se v médiích začalo řešit, zda bitcoin dává smysl.

Co se od té doby změnilo a jestli dává bitcoin vůbec smysl i deset let poté, odhalí jeho přednáška. Naopak do budoucnosti se podíváme s Vladimírem Pikorou, hlavním ekonomem Next Finance, který jako hrozbu vymizení fyzických peněz vidí ve vymizení silné bariéry proti ztrátě svobody.

Digi fórum se formou panelové diskuse zaměří obecně na novinky a trendy v on-line světě. Otevře téma, na čem vyšívají technologičtí leadeři finančního trhu a kde stojí bariéry z hlediska legislativy, ochrany dat a bezpečnosti komunikace.

Osobní rozvoj a motivace

Výzkumy ukazují, že máme tendenci podléhat jednomu ze dvou typů myšlení. První vede k depresivním tendencím a neúspěchu. Druhý naopak ke spokojenosti a výrazně lepším výsledkům.

Změnou způsobu myšlení lze výrazně ovlivnit život k lepšímu. V osobním životě i v kariéře. Jak na to prozradí na úvod konference Petr Ludwig, autor bestselleru Konec prokrastinace.

A o tom, že to opravdu jde, protože „když se chce, tak to jde“, přesvědčí účastníky Dan Přibáň, autor cestovatelského projektu S trabantem kolem světa.

Legislativní změny

Kdo po 1. 12. 2020 bude poradcem v oblasti pojištění pro klienty z řad OSVČ, malých i středních firem? Pohled zkušených odhalí potřeby a záludnosti pojišťování této skupiny klientů, a to v panelové diskusi Pojištění pro živnostníky a střední firmy: cíleně, nebo nějak?

Český realitní trh čeká v tomto roce řada změn. Prezident podepsal zákon o realitním zprostředkování, jehož hlavním záměrem je vyšší ochrana klientů a celkové zkvalitnění realitních služeb. Jaké změny mohou realitní makléři očekávat?

banner