Gastronomie
21/03/2022 Petr Sobol

Ostravanka Markéta z Peče celá země: Moje cake pops? Tragédie o pěti dějstvích

V sobotu pokračovala druhým dílem soutěž Peče celá země, ve které kus svého umění opět předvedla i Markéta Tomášková z Ostravy.

První díl soutěžící ze Staré Bělé vyšel na jedničku a patřila v něm mezi nejlepší. „Do druhého kola jsem šla s úlevou, že jsem nevypadala v prvním kole, protože to byl cíl většiny z nás soutěžících. Ale rozhodně jsem byla nervózní, úkoly byly dost obtížné a v prvním kole jsem navíc poznala, jak jsou mí kolegové zruční a šikovní,“ svěřila se Markéta Tomášková pro Magazín PATRIOT.

Soutěžící druhý díl pořadu, který běží na prvním programu České televize, začínali tvarožníkem. Ten od Markéty byl podle porotců trochu nedopečený. „S tvarohovým dortem jsem bojovala už při domácí přípravě. Doma ho peču hodinu a půl a pak je dopečený akorát,“ uvedla máma pěti dětí.

Markéta by podle poroty udělala lépe, kdyby si těsto předpekla, na to už jí ale nezbyl čas. „Kdybych ho měla dělat znovu, rozhodně bych ho udělala poloviční, ale jak už to tak bývá, to nejjednodušší řešení mě nenapadlo. A já ho dělala stejně velký jako pro naši velkou rodinu,“ usmála se.

V technické výzvě měli soutěžící připravit šest rohlíků a stejný počet housek. Markéta měla velkou výhodu, protože rohlíky doma peče často, což se taky v soutěžní kuchyni potvrdilo. V hodnocení tohoto úkolu skončila třetí – a kdyby housky ještě lépe zapletla, tak možná mohla i vyhrát. „Pletení nebylo náročné, jen jak jsem spěchala, tak jsem je udělala tak, jak jsem zvyklá. Nevšimla jsem si, že se mají ještě jednou přetočit,“ prozradila.

Na závěr bylo třeba připravit dortová lízátka. Konkrétně pět druhů po pěti kusech, takže dohromady pětadvacet krásných cake pops. „Pro mě to ale bylo jedno z těch složitějších zadání. Už jen proto, že jich mělo být pět druhů a já jsem je doma nikdy předtím nedělala,“ vzpomíná Markéta Tomášková na náročné natáčení.

S úkolem se však rvala, co jí síly stačily. Taky dala na rady poroty a připravila i krém, za což ji pak pochválil porotce Maršálek. „Jsem ráda, že mě pan Maršálek upozornil, že dortová lízátka mají být plněná. Vycházela jsem totiž z mylného předpokladu, že když mám formu, která upeče kuličky, tak se ničím neplní,“ připomněla si s úsměvem na tváři.

Podle porotců její dortová lízátka měla hodně umazané tyčky, přesto se Markéta dočkala pochvaly. Během závěrečného hodnocení ale porotci podotkli, že si ostravská soutěžící v posledním úkole pohoršila. „Rozhodují podle svých kritérií, určitě měli pravdu. Já sama jsem při předávání lízátek porotě řekla, že je to tragédie o pěti dějstvích,“ dodala Markéta.

Přestože se jí nejdůležitější úkol druhé epizody nepovedl tak, jak si přála, v soutěži jde dál. V sobotu se tak v pořadu Peče celá země představí už potřetí!

Sdílejte článek