Společnost
01/12/2015 Jaroslav Baďura

Ostravou dnes jede tramvaj proti AIDS

Speciální tramvaj proti AIDS vyjede do ostravských ulic v úterý 1. prosince ve 14 hodin ze zastávky Výstaviště. Letošní jízda bude již sedmou v historii projektu, který je součástí Světového dne boje proti AIDS a je připravován Českou společností AIDS pomoc, IFMSA CZ Ostrava, Lékařskou fakultou OU v Ostravě a Dopravním podnikem Ostrava.

Cílem projektu „Tramvaj proti AIDS“ je informovat širokou veřejnost, zejména pak mladistvé, o problematice HIV/AIDS. Cestující v této tramvaji nebudou muset platit jízdné a dostanou informační letáky, preventivní materiály a kontakty na místa, kde se mohou nechat anonymně a bezplatně otestovat.

V tramvaji budou po celou dobu jízdy přítomni lékaři Fakultní nemocnice Ostrava a KHS Moravskoslezského kraje, kteří budou zájemcům odpovídat na jejich dotazy týkající se problematiky HIV/AIDS.

Letošní trasa, na kterou se Tramvaj proti AIDS vydá ze zastávky „Výstaviště“ ve 14 hodin, povede přes Mariánské náměstí do Poruby na smyčku Vřesinská, odtud zpátky do centra města na konečnou zastávku „Hlavní nádraží“. Z Hlavního nádraží pojede směr Mariánské a Mírové náměstí k Nádraží Vítkovice a zpět do centra přes zastávky „Důl Hlubina“ a „Dr. Malého“ na Hlavní nádraží, kde svoji jízdu skončí zhruba půlhodinu po šestnácté. V celé své trase bude zastavovat na všech zastávkách pravidelných tramvajových linek.

Sdílejte článek