Nejnovější zprávy: Zázraky se dějí! Těžce zkoušená rodina nečekaně získala miliony na vysněný dům Návrat po 36 letech. Do Divadla Petra Bezruče míří Bratři Karamazovi

Kultura

Ostravská radnice posloužila filmařům ke scénám dobového špionážního seriálu

Ostravská Nová radnice se proměnila v budovu vědeckého kongresu ve Východním Berlíně.

Foto: se souhlasem Moravskoslezské filmové kanceláře

Nejslavnější francouzská filmová společnost Gaumont, ve spolupráci s českou produkční firmou OKKO, tam natáčela scény k televiznímu seriálu Totems, zasazenému do roku 1964.

Mimo Berlín, východní i západní, se příběh z časů studené války odehrává ve Francii a komunistickém Československu. V Ostravě se natáčely záběry do jedné z nejdůležitějších scén celého seriálu s největším počtem komparzistů.

Exteriér Nové radnice navazuje dějově na interiér natáčený v nové budově Národního muzea v Praze.

„Filmařům se líbila hlavně Poruba či exteriér a interiér Nové radnice. Právě radniční exteriér spolu s úsilím krajské filmové kanceláře a vstřícností magistrátu byl důvodem, proč jsme zde nakonec francouzsko-český štáb mohli přivítat,“ říká Hana Vítková z Moravskoslezské filmové kanceláře, pod jejíž záštitou natáčení v Ostravě proběhlo.

Produkce v Ostravě využila kromě hotelových služeb a cateringu také místní komparz, asistenta režie, maskérku, nebo security služby.

„Spolupráce s Moravskoslezskou filmovou kanceláří byla skvělá, od začátku ji při všech jednáních provázela vstřícnost a vysoká profesionalita. Myslím, že to nebyl jednoduchý projekt, a to i proto, že se celý seriál natáčel ze zhruba osmdesáti procent na lokacích, které se často měnily, a bylo velmi náročné vše stíhat. Dovedli jsme jej však do zdárného konce a ukončili jednodenní dotáčkou v Ostravě, kde šlo vše hladce a příjemně,“ oceňuje lokační manažer seriálu Zdeněk Fiala.

V seriálu se objeví mimo francouzských, britských a ruských herců i řada tuzemských, například Pavel Kříž, Klára Issová, Miroslav Hanuš, Martin Finger či ostravská rodačka Martina Babišová.

Datum premiéry zatím nebyl stanoven.