Společnost
05/07/2024 Petr Sobol

Ostravská zoo během prázdnin prodloužila otevírací dobu, láká i na lemury

Foto: Enrico Gombala

Zoo Ostrava po dobu letních prázdnin prodloužila otvírací dobu. Zájemci tak mohou v areálu zůstat až do 20 hodin.

Pavilony i pokladny se uzavírají v obvyklou hodinu, tedy v 18 hodin. To znamená, že kdo si chce užít procházku podvečerní zahradou, musí přijít před uzavřením pokladen, později už nebude do areálu vpuštěn. Platí to i pro držitele permanentních vstupenek.

Prodloužená otevírací doba Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava bude platit do 31. srpna. Do 20 hodin je v provozu zooshop u východu ze zoo a také zoovláček. Déle je otevřena i většina stánků s občerstvením.

Každý den si mohou lidé zpestřit prohlídku zoo komentovaným setkáním u vybraných druhů zvířat. Od 1. července je v programu zařazeno i setkání v Ráji lemurů – průchozí expozici, v níž se mohou návštěvníci projít přímo mezi skupinou čtyř druhů lemurů. Expozice je otevřena každý den od 14 do 15 hodin (v případě deště zůstává uzavřena). Ve 14 a ve 14:30 si pak mohou vyslechnout i komentář chovatelů.

Bezprostřední blízkost zvířat si mohou lidé užít i při projížďce safari expresem, který projíždí třemi rozlehlými výběhy mezi stády afrických a asijských kopytníků. Nástupiště se nachází u expozice Tsavo. Z dalších akcí, které zoo nabízí i o prázdninách, jsou víkendové komentované prohlídky skleníků, které probíhají vždy v 11 a ve 14 hodin. Kvůli omezené kapacitě je třeba se na tuto akci nahlásit předem.

Sportovně založení návštěvníci, ale nejen ti, se pak mohou na konci srpna zúčastnit tradičního charitativního běhu. Osmý ročník akce, která není závodem, podpoří projekt na ochranu želv ostruhatých, třetích největších suchozemských želv světa.

Sdílejte článek