Nejnovější zprávy: ​V roce 2020 investují SmVaK Ostrava do infrastruktury rekordních 683 milionů Budoucí inženýři mají v areálu VŠB-TUO nové špičkové laboratoře

Kultura

Ostravské divadlo Stará aréna chystá premiéru hororu Vana

Ostravské divadlo Stará aréna chystá premiéru hororové inscenace Vana. Autorem hry je herec Jan Lefner, známý z rolí v Národním divadle moravskoslezském a Komorní scéně Aréna.

Foto: Stará aréna

Tvůrci představení slibují zábavu i napětí. Premiéra bude 8. dubna, řekl mluvčí nejmenší ostravské divadelní scény Michal Schoffer

"Je to moje první režie a zároveň první uvedená hra ve Staré aréně. Jako režisér se vůbec necítím. Spíš jako autor, který hlídá, aby se z příběhu neztratily podstatné věci. Je velmi těžké režírovat, když v tom sám hraju," uvedl Lefner.

Dodal, že námět nosil v hlavě už od dob studií na konzervatoři před pěti lety. Příběh se točí kolem události vyprávěné vždy z pohledu jiného účastníka. Jde vlastně o policejní rekonstrukci případu.

"Vystupují tu postavy tří synů, jejich otec a holka, kterou si přivedl nejmladší bratr, tedy celkem pět herců," uvedl Lefner. Přiznává řadu inspiraci, jako jsou Kriminálka L. A., Limonádový Joe, Strach a hrůza v Las Vegas nebo Scary Movie.

Tvůrci slibují napětí, šokující scény, hlavně ale zábavu a smích. Snažit se o to budou herci, kteří si do Staré arény odskočili zahrát z velkých ostravských scén Národního divadla Moravskoslezského a Divadla loutek, v jednom případě také z ostravské Janáčkovy konzervatoře.

V inscenaci diváci uvidí Sáru Erlebachovou, Jakuba Chromčáka, Jana Lefnera, Petra Sedláčka a Františka Večeřu.