Nejnovější zprávy: Bráchové chtěli mexické bistro, teď s Los Capolitos nestíhají otvírat nové pobočky Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Společnost

Ostravské flanelové dny bodují! Přijíždí velký fanda flanelu Petr Pavel

První Ostravské flanelové dny, které se konají od 16. do 28. ledna, baví nejen Ostravu a Moravskoslezský kraj. Do místa konání mimořádné módní a společenské akce dnes přijíždí i velký propagátor flanelu Petr Pavel.

Foto: se souhlasem Petra Pavla

Ostravské flanelové dny, které po pouhých několika dnech sleduje a vyjadřuje jim podporu na sítích či na facebookovém profilu spousty fanoušků, kteří mimo jiné posílají v obrovském množství své fotky v nejrůznějším flanelovém oblečení, získaly exkluzivní rozhovor s Petrem Pavlem, který dnes přijíždí na návštěvu Ostravy.

"Že je to zrovna v době konání Ostravských flanelových dnů, to prostě nemůže být náhoda," říká šéfredaktor Magazínu PATRIOT a předseda organizačního výboru Ostravských flanelových dnů Jaroslav Baďura.

Magazín PATRIOT je organizátorem akce - více si o ní můžete přečíst v článku Ostravské flanelové dny! Akce chce ukázat, že flanel má budoucnost.

Pane generále, jaký je váš vztah k flanelu?

Vzájemně se respektujeme – dává mi volnost a já ho zase neperu na 60.

Je podle vás flanel hrdina?

Hrdina je ten, kdo flanel nosí.

Vzpomenete si na první setkání s ním?

Asi jako u většiny z nás to bylo již v dětství - flanelové pyžamo byl jeden ze základních kousků šatníku mnohých z nás… Tam to začalo. Dnes jsem jen vyměnil pyžamo za košile. I když se přiznám, že pár souprav na spaní mám stále ještě taky.

Jaké vlastnosti flanelu oceňujete?

Kromě pohodlí je to samozřejmě i barevná variabilita – na své si přijde chalupář i dáma. Možná i ta první.

Myslíte si, že nošení flanelu je regionální záležitostí? Je podle vás populárnější v Praze nebo v Ostravě? A co Brno a flanel?

Flanel nerozděluje, ale spojuje.

Děkujeme za rozhovor a doufáme, že dnes v Ostravě podpoříte Ostravské flanelové dny a Ostrava zase podpoří flanel!