Nejnovější zprávy: V Ostravě se dnes testovalo 4567 dětí, pozitivní byly dvě ​Poruba bude mít opět fontánu! V upraveném parku u Domu kultury Poklad

Proměny kraje

Ostravské letiště přeruší linku do Varšavy, plánuje ale chartery do Egypta a dalších 15 destinací

​Přechod na letní letový řád 28. března přinese na ostravském letišti spoustu změn.

Ilustrační foto: Letiště Ostrava

Obnovení letů do Londýna, zahájení linky do Kyjeva, spuštění letní sezony, ale také dočasné přerušení letů do Varšavy.

„Současná světová pandemická situace a zavedené restrikce jednotlivých zemí téměř znemožňují cestování. Proto jsme se po vzájemné dohodě s Letištěm Ostrava a s leteckou společností LOT Polish Airlines rozhodli dočasně přerušit linku do Varšavy. O termínu obnovení leteckého spojení budeme společně jednat v červnu letošního roku,“ uvedl Radek Podstawka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu.

Zároveň s přerušením linky do Varšavy dojde také k ukončení provozu vnitrostátních letů do Prahy. Poslední spoj na této trase odletí 27. března.

„Další změnou, související s epidemiologickou situací, je posun termínu obnovení linky do Londýna z 30. března na 1. května. Pokud dojde ke zlepšení pandemické situace, kromě linky do Londýna bude 26. dubna zahájeno letecké spojení s Kyjevem se společností SkyUp Airlines," uvedl Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava.

Zároveň letecká společnost Smartwings spustí letní charterové lety do Egypta, ke kterým se koncem května přidá dalších 15 letních destinací.

"V souvislosti s tím jednáme o zavedení covid centra na ostravském letišti, kde cestující budou mít možnost otestovat se před svým odletem nebo po příletu.“ dodal Stanislav Bujnovský.

Čtěte také: Ostrava i kraj podpoří letošní dvacáté konání akce Dny NATO