Nejnovější zprávy: Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven! Autotest: Lexus LC 500. Dvakrát osm válců štěstí!

Byznys

Ostravské pracoviště celosvětové firmy Stora Enso plánuje další rozvoj

V roce 2006 vznikl v Ostravě projekt pro vybudování IT podpory s patnácti zaměstnanci pro celosvětový korporát, společnost Stora Enso. Nyní v nově otevřených kancelářích v Nová Karolina Parku pracuje bezmála 200 zaměstnanců a jejich počet nadále poroste.

Špičkové pracoviště, které zabralo značnou část pátého podlaží moderního objektu Nová Karolina Park, slavnostně otevřel šéf IT oddělení Stora Enso Teemu Salmi, manažer ostravského pracoviště Marián Drózd, šéf českého zastoupení firmy František Vomočil a také primátor Ostravy Tomáš Macura.

„Podporu kraje i Ostravy považujeme za klíčovou a velmi si jí vážíme,“ řekl František Vomočil, který zdůraznil, že stěhování do větších prostor a posilování ostravského pracoviště považuje celá společnost Stora Enso za mimořádně důležité.

„V Ostravě pracuje asi polovina ze všech IT pracovníků celé společnost Stora Enso. Právě z Ostravy jsou pro korporaci poskytovány ty nejzásadnější služby,“ řekl Teemu Salmi.

Špičkové technologie, ale také důraz na ergonomii, pohodlí, relax i co nejefektivnější využití prostor jsou v novém sídle společnosti vidět doslova na každém kroku.

Zaměstnanci pracují v několika oddělených otevřených prostorách, k dispozici ale mají řadu větších i menších jednacích místností i relaxační zónu s pingpongovým stolem, stolním fotbalem a dalšími hrami.

 

„V našem minulém sídle jsme byli v celkem pěti patrech. Nyní jsme pohromadě a slibujeme si, že se naši lidé budou mnohem více potkávat, spolupracovat a komunikovat,“ řekl Marián Drózd.

„Investovali jsme také do vybavení kanceláří, do vskutku kvalitních ergonomických židlí, stolů, u nichž můžete sedět, ale i stát, celé pracoviště je nyní mohem komfortnější,“ dodal Drózd.

V celé České republice má nyní společnost Stora Enso tři pracoviště se zhruba 850 zaměstnanci: dva výrobní závody ve Ždírci nad Doubravou a v Plané u Mariánských Lázní, a IT pracoviště v Ostravě.

„Ostravské pracoviště je na celosvětové mapě působišť Stora Enso stále rostoucím a důležitějším bodem,“ dodal František Vomočil.

 

 

Fotogalerie