Nejnovější zprávy: ​Hokejová Poruba získala slovenského reprezentanta Kozáka! Vesnici zakázali uspořádat den obce, tak jej udělala online

Sport

Ostravský šampionát parahokejistů přepsal dějiny. V návštěvnosti i atmosféře

​Handicap. Životní zlom. Celoživotní následky. To vše se díky neuvěřitelně silným parahokejistům a skvělým fanouškům proměnilo v obrovskou vlnu pozitivní energie.

Foto: paraostrava2019.cz

"Jako by všechny překážky, postižení i bariéry prostě zmizely. Nejen na ledě, ale i kolem celého mistrovství byla tak neskutečná vlna skvělé lidské energie, která jednoduše měnila životy," popsal atmosféru šampionátu oficiální web mistrovství paraostrava2019.cz.

A podíleli se na tom všichni. Hráči svým odhodláním a výkony na ledové ploše. Neméně silným projevem fandění lidé, kteří denně v tisícových počtech chodili parahokejisty podporovat, ale i organizátoři celého MS.

"Stovky se jich podílely na tom, že se v Ostravar Aréně uskutečnilo historicky nejúspěšnější sportovní klání pro para hokejisty v dějinách. Velký dík patří ale i médiím, které věnovaly mistrovství svou pozornost. A ukázaly tak na to, že investovat čas, peníze a energii do parasportu, se jednoduše vyplatí," uvedl web.

Mistrovství světa v parahokeji Ostrava 2019 bezesporu měnilo hned několikrát historické tabulky. Už jen svou návštěvností. Hned první hrací den a přes sedm tisíc diváků v hale.

A organizátorům došlo, že omezenou kapacitu Ostravar Arény budou muset opět rozšířit. Třetí hrací den a 8 462 fanoušků a přepisoval se tak historický rekord návštěvnosti parahokejového utkání.

Ten doposud držela paralympiáda ze Salt Lake City, kdy finálové utkání para hokejistů Norska a USA sledovalo 8317 diváků. Ještě dvakrát přepsalo ostravské mistrovství rekordy. Poslední dva hrací dny a vždy vyprodáno – 8600 lidí!

Díky mediální podpoře šampionátu se česká PARAmánie šířila do celého světa. Zahraniční reportéři USA, Kanady, ale třeba i Lotyšska, sledovali dění v Ostravě se zatajeným dechem.

Utkání české reprezentace se živě promítalo během sportovních zápasů zámořské NHL. Objevilo se dokonce v sestřihu TOP10 akcí NBC TV v USA. Online stream zápasů z Ostravy sledovalo 154 tisíc lidí ve 131 zemích světa!

Oficiální web paraostrava2019 si za dobu jeho zprovoznění prohlédlo už 171 000 návštěvníků.

Další důležitá čísla pak jdou z České televize. Zápasy české parahokejové reprezentace viděly stovky tisíc lidí. Utkání USA X Česko sledovalo po celou dobu přenosu přes 208 tisíc diváků! A to jsou diváci, kteří byť na jedinou vteřinu nepřepli toto vysílání!

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 se objevilo ve Studiu 6 ČT, ale i pořadu 168 hodin. Díl s názvem Machři si už online přehrálo od včerejší noci přes 39 tisíc lidí.

To vše jsou sice jen čísla, i když rekordní, ale dokazují, že se v Ostravě podařil historický okamžik. A nikdo už si nevzpomene na to, že naše reprezentace vlastně odjela bez medaile.

Všichni budou myslet na neskutečné nasazení trenérů, na to, že se Tomáš Kvoch odmítl nechat ošetřit v nemocici, aby mohl být se svým týmem až do závěru šampionátu.

Všichni si vzpomenou na to, že fanoušci z nejrůznějších částí světa najednou dokázali fandit nejen svým národním týmům, ale i protihráčům