Nejnovější zprávy: Obrazem: Ve Starých Hamrech soutěžili dřevorubci i kuchtíci gulášů Pět zraněných při vážné nehodě. Řidič bezohledně předjížděl

Politika

Ostravským senátorem bude nadále horolezec a podnikatel Sulovský

Ostravským senátorem bude nadále horolezec a podnikatel Leopold Sulovský (Ostravak), který ve finále porazil majitele cukrárny Ivo Gondeka (ANO).

Sulovský ve druhém kole získal 59,89 procenta hlasů, Gondek 40,1 procenta. K volebním urnám přišlo 9,23 procenta voličů.

Sulovský v prvním kole získal 24,82 procenta hlasů, druhý Gondek dostal 19,19 procenta voličů.

Letos musel Sulovský porazit osm protikandidátů, před šesti lety jich proti němu stálo šest. Tehdy ve druhém kole Sulovský získal 58,52 procenta hlasů a porazil Karla Sibinského z ČSSD.

"Já jsem samozřejmě spokojen, velmi si vážím těch hlasů, které mi občané Ostravy-Jih dali. V současné době mě hlavně zajímají obnovitelné zdroje, financování sportu nebo liberalizace očkování," komentoval Sulovský výsledek voleb a záměry pro své další působení v Senátu.

Podle něj mu k vítězství v souboji zřejmě pomohlo to, že mu občané uvěřili, že to myslí vážně.

Gondek řekl, že z výsledku zklamaný není. "Na to, že jsem poprvé v životě byl v něčem takovém, beru stříbrnou medaili jako úspěch a jako vynikající zkušenost. Potkal jsem celou řadu velice zajímavých lidí. Podíval jsem se na život ve městě trošku z jiných úhlů, než jsem se díval před tím," uvedl Gondek.

Ocenil serióznost kampaně. Podle něj Sulovský bude dobrý senátor.