Společnost
20/04/2017 Jaroslav Baďura

Ostravští kriminalisté hledají zloděje, kteří okradli vozíčkáře a ženu s chodítkem

Dva čerstvé případy, při nichž se zloději nezastavili ani před okradením bezmocné důchodkyně s chodítkem a invalidy na vozíku, vyšetřují ostravští kriminalisté.

První případ se stal 12. dubna okolo deváté hodiny ranní. „Zloděj z invalidního chodítka odcizil peněženku 83leté seniorce,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Žena nakupovala v jedné z ostravských prodejen, při nákupu měla peněženku s financemi a doklady umístěnou v chodítku. Žena krádež zjistila až posléze, když chtěla uhradit nákup.

„K objasnění okolnosti všech skutků byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uvedla mluvčí.

Druhý případ se stal 18. dubna. „Zatím neznámý zloděj využil v Ostravě nepozornosti 67letého poškozeného, užívajícího k pohybu invalidního vozíku, a odcizil mu z oděvu finance ve výši přesahující 9 000 korun,“ uvedla Holčáková.

Pachatel pak místo činu opustil. „K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže. I tomuto pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.“

Sdílejte článek