Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Sport

​Ostravští volejbalisté skolili účastníka Ligy mistrů. Skvělý výsledek, liboval si trenér Václavík

Jelikož ostravští volejbalisté nepatří k největším extraligovým favoritům, je pro ně vzpruhou každý úspěšný výsledek proti celkům ze špičky tabulky.

Foto: vkostrava.eu

Doslova euforii proto na jejich straně vyvolal skalp týmu VK Karlovarsko.

Zápas byl v Ostravě prezentován jako měření sil s účastníkem Ligy mistrů. Není to přehnané. Západočeši totiž na začátku prosince startovali v italském Trentu na turnaji, kde zastupovali českou extraligu v konkurenci elitních týmů z Německa, Ruska a domácí Itálie.

Z pohledu mezinárodních zkušeností Karlovarska se jeví výhra Ostravy 3:0 nad adeptem na další titul jako extraligová senzace. „Dosáhli jsme skvělého výsledku,“ liboval si ostravský trenér Jan Václavík na klubovém i svazovém webu.

„Byli jsme agresivní ve všech herních činnostech, ubránili jsme spoustu těžkých míčů. Dařilo se nám i na servisu,“ rozebíral kouč spokojeně vydařené vystoupení.

Není třeba pochybovat, že souboje s Karlovarskem jsou pro Ostravu prestižní záležitostí. „A že jsme to zvládli? Na to je stručná odpověď. S tak špičkovým týmem lze uspět jen, když se snažíte diktovat tempo. Pokud se soupeř dostane do pohody, tak nemáte šanci,“ tvrdil Václavík.

Mladému Vašinovi návrat zhořkl

Specifickou atmosféru měl zápas nejen pro ostravské borce, ale i kapitána Karlovarska Lukáše Vašinu. Tedy hráče, který právě v ostravském dresu již ve svých sedmnácti letech začínal v mužské extralize. Výkonnostně se v Ostravě zlepšil natolik, že si jej vyhlédl právě silný celek z Karlových Varů.

Byť má Lukáš Vašina, který je i členem české reprezentace, v extralize i ve svých jedenadvaceti letech výbornou pozici, návrat na místo „činu“ mu zřejmě poněkud zhořkl.

„Prohráli jsme si to sami. Nepředvedli jsme optimální výkon. Gratuluji ostravským klukům k vítězství,“ uvedl Vašina po nezdaru Karlovarska v Ostravě.

Pro Lukáše Vašinu jsou velkou motivací kromě duelů s Ostravou i souboje s Ústím nad Labem, které nově vede z postu trenéra jeho otec Lubomír Vašina.

Rovněž zkušený kouč pojímá s velkým zaujetím zápasy proti Ostravě, kde až do minulého roku působil nepřetržitě sedm let jako šéftrenér mládeže.