Nejnovější zprávy: Před 30 lety byly v Ostravě první svobodné komunální volby. Vyhrálo OF (44,8 %) před komunisty a lidovci Do Hrabůvky se vrátila Sedící žena. Kašna má i vodní příboj

Společnost

Ostravu pobaví Cirkulum i Muzejní noc. Top 10 akcí tohoto týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 3. do 9. června 2019.

Na porubskou Hlavní třídu se vrací festival Cirkulum (Foto: cirkulum.cz)

3. 6. 16:00 – 21:00 ŠPANĚLSKÁ ZÁŽITKOVÁ DEGUSTACE

Španělské menu připraví známí kuchaři David Valíček, Jirka Nenička a Jamie Santos. Dojde i na španělské sekty „cava“ a k poslechu zahraje kapela Oscar Cruz Faisal Music (Slezskoostravský hrad)

4. 6. 16:00 MIKY ŠKODA: MŮŽEŠ (PO)DĚLAT COKOLI

Inspirativní beseda s mladým mužem, který procestoval 40 zemí a založil projekt „LowCost Race“ s cílem projet co nejvíce míst a splnit co nejvíc výzev za co nejméně peněz (Knihcentrum Ostrava)

4. 6. 19:00 MHF LEOŠE JANÁČKA – KLAVÍRNÍ RECITÁL TOMÁŠE KAČA

Úspěšný klavírista a skladatel, který z Nového Jičína došel až do Berklee College of Music v Bostonu, se vrací s výběrem autorských skladeb z alba My Home (Dům kultury města Ostravy)

6. 6. 17:00 OSTRAVA 89 VE FOTOGRAFIÍCH JIŘÍHO KUDĚLKY

Vernisáž výstavy autorských fotek, které představují Ostravu jako akční centrum stojící v období změn roku 1989 po boku Prahy, Brna a Bratislavy. Výstava trvá do 8. srpna (Ostravské muzeum)

7. – 9. 6. CIRKULUM

Originální festival, který nemá obdoby na Moravě ani ve Slezsku, zahrnuje umělecké žánry jako nový cirkus, tanec, hudba, pantomima či pouliční a improvizační divadlo (Hlavní třída, Ostrava-Poruba)

7. – 8. 6. DNY KARVINÉ 2019

Na oslavách města Karviné vystoupí Anna K., Verona, Rybičky 48, Jelen, Voxel, Tereza Mašková, Desmod či Ondřej Havelka a Melody Makers (Masarykovo náměstí, Karviná)

8. 6. 9:00 ČESKÁ POJIŠŤOVNA RUNTOUR OSTRAVA

Běžecký seriál pro všechny, začátečníky i profíky, malé i velké, tlusté i tenké. Vybírat lze z tratí dětských či na 5 a 10 kilometrů (Dolní oblast Vítkovice)

8. – 9. 6. 10:00 SLAVNOSTI JIHU

Dva dny plné zábavy pro dospělé i děti, kterým zahrají Lucie Bílá, Xindl X, Janek Ledecký, Lukáš Pavlásek, Naty Hrychová, Hellband či klaun Hopsalín (hřiště Svazácká, Ostrava-Zábřeh)

8. 6. 17:00 OSTRAVSKÁ MUZEJNÍ NOC

Během 11. ročníku kulturního festivalu bude až do nočních hodin otevřeno více než 30 ostravských institucí, které se věnují kultuře i vzdělávání. Komplet program je na webu: ostravskamuzejninoc.cz

8. 6. 18:00 – 20:00 VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD – CÍRKEV A VÍNO NA ZÁMKU JÁNSKÝ VRCH

Společenská akce s přednáškou a povídáním o víně i degustací, kterou provede Alexandr Burda, sommeliér a pedagog Slezské univerzity v Opavě. Nutná rezervace (zámek Jánský Vrch, Javorník)

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce