Nejnovější zprávy: Strany v Moravskoslezském kraji hledají lídry do voleb, jasno už mají Piráti Policejní covidová šťára, z 300 zkontrolovaných podniků byly čtyři otevřené

Byznys

Paliva v Moravskoslezském kraji od minulého týdne zlevnila, nejlevněji je na Opavsku

Pohonné hmoty v Moravskoslezském kraji během uplynulého týdne mírně zlevnily.

Ilustrační foto: Archiv

Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 27,63 Kč, před týdnem byl o haléř dražší.

O čtyři haléře na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 26,85 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 4,32 Kč na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 4,76 Kč na litru více.

Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 27,74 Kč za litr, u nafty 27,06 Kč.

Nejlevnější paliva natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 27,24 Kč. Naftu tam benzinky prodávají průměrně za 26,58 Kč.

Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 28,58 Kč. Nafta se tam tankuje za 28,27 Kč za litr.

Na Opavsku a Ostravsku ceny pohonných hmot stouply, v ostatních okresech Moravskoslezského kraje paliva zlevnila.

Na Opavsku se ale nadále prodává nejlevnější benzin v kraji, litr tam v průměru stojí 27 Kč. Za naftu platí nejméně motoristé na Karvinsku, kde její litr přijde průměrně na 26,10 Kč.

Naopak nejdražší paliva v kraji jsou na Frýdecko-Místecku. Benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 28,14 Kč a naftu za 27,36 Kč.